کد خبر: 329606
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر مرکز تربیت بدنی بسیج دزفول روز یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح این پایگاه به ایرنا گفت: پایگاه استعدادیابی قایقرانی بسیج با نام چهارم خرداد برای نخستین بار در استان خوزستان از طرف بسیج در دزفول دایر شد تا با برنامه های مدون به پیکره سنجی و استعدادیابی بپردازد.
سروان محسن خزاعی افزود:از مربیان بدنسازی،روانشناسی و مربیان تخصصی رشته های مختلف قایقرانی در این پایگاه استفاده خواهد شد تادر کنار هیات قایقرانی دزفول بتواند افتخار آفرینی کرده و قایقرانان این شهرستان بهتر از گذشته پرورش یابند.
وی با اشاره به امکانات این پایگاه گفت:۲۰ قایق پیشرفته از سوی مرکز استعدادیابی قایقرانی بسیج کشور و ۱۰ قایق از سوی ارگان های ارتشی برای این منظور تهیه شده که در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.
سروان خزاعی اظهار کرد: تعداد۸۰ نفر در رشته قایقرانی در رده سنی نوجوانان در این پایگاه ثبت نام کرده اند که همگی از آقایان می باشند ضمن اینکه در مراحل بعدی از بانوان نیز در این پایگاه ثبت نام خواهیم کرد.
مدیر مرکز تربیت بدنی بسیج دزفول گفت:سال گذشته تیم چهارم خرداد قایقرانی بسیج دزفول در مسابقات کشوری موفق به کسب مقام سوم شد که امیدواریم امسال نیز که این مسابقات اواخر مردادماه در دریاچه آزادی تهران برگزار می شود بتوانند مقام های نخست این مسابقات را از آن خود کنند.
عظیم منزویان کارشناس مسئول اداره ورزش و جوانان دزفول نیز به ایرنا گفت:این پایگاه با هدف توسعه ورزش های آبی با همکاری اداره ورزش وجوانان دزفول راه اندازی شد .
وی افزود:تاکنون نشست های بسیاری با فرمانداری وشهرداری در خصوص توسعه ورزش های آبی در شهرستان دزفول برگزار شده که امیدواریم بتوانیم دزفول را به عنوان قطب ورزش های آبی استان خوزستان به جامعه ورزشی معرفی کنیم.
منزویان به فضای خوب و امکانات لازم برای توسعه ورزش های آبی در دزفول اشاره کرد و گفت:مسئولان باید از این ظرفیت ها و استعدادهای ورزشی استفاده کنند ضمن اینکه تاکنون تلاش هایی نیز در این خصوص صورت گرفته ولی هنوز متولی ورزش های آبی در شهرستان دزفول مشخص نیست که این مشکل باید حل شود.
کارشناس مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول با تاکید بر سازماندهی ورزش های آبی در این شهرستان گفت:هیات قایقرانی شهرستان دزفول زیر نظر اداره ورزش و جوانان با ۳۰ عضو فعال است و در حال حاضر نیز مهسا کهنسال یکی از بانوان قایقران دزفولی در اردوی تیم ملی کشور حضور دارد که از نیروهای توانمند قایقرانی کشور محسوب می شود.
وی افزود:اداره ورزش وجوانان به تنهایی نمی تواند به ساماندهی وضعیت ورزش های آبی بویژه استفاده از قایق ها و جت اسکی ها در رودخانه دز ورود کند که در این خصوص شهرداری و فرمانداری نیز باید کمک کنند تا فضای رودخانه به محیطی ناامن تبدیل نشود.
میلاد اسدنیا یکی از قایقرانان دزفول نیز گفت:تاکنون سه مقام کشوری دارد و در هفت دوره اردوی تیم ملی شرکت داشته است.
وی افزود:در حال حاضر اسکله مناسبی برای ورزش قایقرانی در دزفول وجود ندارد و اسلکه موجود در پارک دولت نیز نامناسب است و قایقرانان مجبورند در شرایط نامناسب گل آلود وارد قایق شوند.
این قایقران دزفولی در حال تمرین برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور در پاییز امسال است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان