کد خبر: 329604
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با صدور پیامی سال نو صابئین مندایی را به پیروان این آیین تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی به شرح ذیل است :

إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَ الَّذِینَ هَادُواْ وَ النَّصَارَى وَ الصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الآخِرِ وَ عَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَ لاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لاَ هُمْ یَحْزَنُونَ (بقره/ ۶٢).

آغاز سال نو مندایی، نوروز ربا (عید بزرگ) را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی و پیروان پیام آور توحید، صلح و عدالت، حضرت یحیی (ع)، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.


امید است که ما پیروان ادیان توحیدی بر اساس آموزه های وحیانی و آموخته های فرهنگ ایرانی همچون عقلانیت، اعتدال و مدارا از افراط گری های قومی و مذهبی که بشر امروز از آن در عذاب است، دوری گزیده و با تمسک به اخلاق دینی و پذیرش تنوع فرهنگی، شاهد تقویت انسجام اجتماعی و گسترش صلح، عدالت و آرامش در ایران و جهان باشیم.


ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، برای هم میهنان صابئین مندایی عزیز بهروزی توأم با موفقیت را مسألت دارم.

علی یونسی

صابئین مندایی که پیروان آیین الهی حضرت یحیی (ع) هستند با حدود بیست هزار نفر پیرو در استان خوزستان و مناطقی از ایران زندگی می‌کنند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان