کد خبر: 329543
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمارهای جرم و جنایت و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه آمریکا از یک فروپاشی درونی در آمریکا خبر می‌دهد.

به گزارش گروه دفاعی عصر اهواز، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان نیروی دریایی سپاه  در مشهدمقدس با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در جمع دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) زوایای گوناگون جهاد کبیر را تشریح و از آن به عنوان مهمترین مفهومی که به راهبرد اساسی سپاه مبدل خواهد شد، یاد کرد.

وی با بیان اینکه عدم تبعیت از کفار رسالت ماست، اظهار داشت: رسالت انقلابی نظام، ساختن یک امت نمونه است و رسالت انقلابی سپاه به استناد آیات قرآن کریم، جهاد در راه خدا آنگونه که شایسته و حق جهاد الهی است می‌باشد.

سردار سلامی با بیان اینکه تبعیت نکردن از کافران در آیات گوناگونی از قرآن کریم به صراحت بیان شده است، تصریح کرد: وظیفه ما تبیین و تحکیم  جهاد کبیر که همان دستیابی به راه‌هایی است که عدم تبعیت از دشمنان خدا را به دنبال دارد، است.

وی افزود: صحبت از جهاد کبیر به معنای تقابل با یک دشمن بزرگ است و با توجه به این که امروز آمریکا از خود تعریفی جهانی می‌کند و برای خود ابعادی جهانی قائل است و معتقد به نظم نوین جهانی براساس حاکمیت ضوابط و معیارهای آمریکایی است، مصداق بارز آن به شمار می‌رود.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز ما با دشمنی مواجه هستیم که تمام ظرفیت‌های جهانی خود را علیه ما بسیج کرده، گفت: این مواجهه و درگیری منحصر و محدود به میدان نظامی نیست، بلکه ابعاد سیاسی، اقتصادی، روانی، اجتماعی، فرهنگی به خود گرفته و این نقشه جهانی آمریکا برای غلبه بر جهان اسلام است و براساس این آرمان برنامه‌ریزی عملیاتی انجام می‌دهد.

وی در تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون جهاد کبیر اظهار داشت: جهاد کبیر یک مفهوم موسع و ترکیبی از دفاع و تهاجم و به معنای فراهم آوردن لوازم دفاع در برابر دشمنی که تمام ظرفیت‌های خود را علیه ما به کار برده است، می‌باشد.

سردار سلامی با اشاره به ظهور نشانه‌های فروپاشی آمریکا از درون گفت: امروز آمریکا دچار پوسیدگی اخلاقی و فرهنگی شده و این پوسیدگی به سرعت آمریکا را نابود خواهد کرد.

وی افزود: آمارهای جرم و جنایت و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه آمریکا از یک فروپاشی درونی در آمریکا خبر می‌دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در جهاد کبیر آرمان‌ها نیز بزرگ است، گفت: جهان اسلام باید با تمام ظرفیت حرکت کند و قدرت بسازد؛ زمینه‌های ظهور با ساختن قدرت ممکن است، از این رو جز با قوی شدن نمی‌توانیم، به دلیل آنکه تقابل حق و باطل تمام شدنی نیست.

وی با تاکید بر اینکه براساس مفهوم جهاد کبیر تبعیت نکردن از کفار مستلزم برخورداری از قدرت است، از اعتماد به نفس رزمندگان سپاه در دستگیری تفنگداران آمریکایی به عنوان مصداقی از قدرتمندی در برابر دشمن یاد کرد و گفت: اگر قوی نبودید امکان نداشت علیه دشمن این همه تحقیر ایجاد کنید، چون قدرتمندیم و از مواجهه با دشمن نمی‌ترسیم، در میدان عمل و بیان هم شجاعانه عمل می‌کنیم و این همان جهاد کبیر است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه مقیاس عمل ما باید براساس راهبرد جهاد کبیر باشد، با یادآوری ابعاد قدرت و توانمندی نیروی دریایی سپاه، گفت: توانمندی‌های امروز ما در حد مطلوبی است، اما  نباید در سطح کنونی متوقف شود؛ نیروی دریایی سپاه لبه میدان جهانی تقابل ما با دشمن را شکل می‌دهد و از طریق دریا به جهان و عرصه رویارویی با قدرت‌های استکباری متصل است.

وی برخورداری از ایمان قوی، اعتماد به نفس بالا، شجاعت، خطرپذیری و جسم‌های آماده به عنوان لوازم جهاد کبیر یاد کرد و اظهار داشت: ما باید حس کنیم که همیشه در میدان جنگ هستیم؛ آمادگی‌های‌مان مهم هستند؛ لحظه‌ها تعیین‌کننده هستند؛ دشمن باید از قدرت، اراده، ایمان، باورها و وجود و حضور ما وحشت کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه براساس مفهوم جهاد کبیر تعریف دوباره‌ای از قدرتمان خواهیم داشت، گفت: این جهاد کبیر در ساختار، تفکر، اندیشه، عمل، آمادگی‌ها و نگاه ما به صحنه و تجهیزات و تاکتیک‌ها مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان