کد خبر: 329406
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


گزارش ۲۸ صفحه ای کنگره آمریکا درباره حوادث ۱۱ سپتامبر منتشر شد و در بخشی از آن به مشارکت دولت سعودی در طراحی و تامین مالی این حملات اشاره شده است.

به گزارش گروه بین الملل عصر اهواز به نقل از راشاتودی، گزارش ۲۸ صفحه ای کنگره آمریکا مربوط به سال ۲۰۰۲ میلادی که مدت هاست انتظار انتشار آن می رود با محوریت حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر منتشر شده و بخشی از این گزارش حاکی از آن است که مهره های برجسته دولت عربستان سعودی در طراحی و تامین مالی این حملات دخیل بوده اند.

اسناد محرمانه ای که حاوی این گزارش ۲۸ صفحه ای است، روز جمعه توسط کنگره آمریکا منتشر شده است. انتشار این گزارش تائیدی است بر این تردیدها که تروریست های دخیل در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر  که بیشتر آنها تبعه سعودی بوده اند، احتمالا از طریق افسران عالی رتبه اطلاعاتی عربستان سعودی پشتیبانی و حمایت شده اند.

در این گزارش آمده است که برخی از هواپیماربایان دخیل در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر همزمان که در امریکا به سر می برده اند، با افرادی که احتمالا با عربستان سعودی مرتبط بوده اند، در ارتباط بوده و از طرف آنها پشتیبانی شده و مورد حمایت قرار گرفته اند؛ در ادامه این گزارش آمده است که اطلاعاتی که عمدتا از طریق منابع اف بی آی منتشر شده، حاکی از آن است که حداقل دو نفر از افراد دخیل در این حملات افسران اطلاعاتی عربستان بوده اند.

این گزارش در عین حال تصریح می کند که هنوز میزان دقیق دخالت احتمالی عربستان سعودی در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر مشخص نیست.

در این گزارش آمده است که هیچ کدام از شاهدان سیا و اف بی آی در جلسات شهادت خود نتوانسته اند دقیقا میزان دخالت عربستان سعودی در حمایت از فعالیت های تروریستی در سطح جهان و یا داخل آمریکا را تعیین کنند و میزان این نوع حمایت ها در صورت وجود نیز در حال بررسی است و هنوز ماهیت آن مشخص نیست.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان