کد خبر: 329397
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حمید سالمی روزشنبه درگفت و گو با ایرنا درخصوص برنامه های این هیات درهفته المپیک ورزش های همگانی اظهارکرد:هفته المپیک ورزش های همگانی بر اساس اعلام فدراسیون از روز شنبه درتمامی استان ها آغاز شد که هیات استان نیز برنامه های متنوعی را در این هفته در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: برگزاری جشنواره ورزشی سالمندان، بازدید از هیات های همگانی شادگان، هویزه و هندیجان، برپایی نمایشگاه بزرگ تصویری همراه با جشنواره فرهنگی کمیته های هیات استان و برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی دربرخی شهرستان های استان از مهمترین برنامه های هیات استان درهفته المپیک به شمار می رود.
رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان ادامه داد: روز نخست این هفته به نام المپیک و طبیعت، روز دوم به نام المپیک و کودکان، روز سوم به عنوان المپیک و جوانان، روز چهارم با نام المپیک و بانوان، روزپنجم با عنوان المپیک و سالمندان، روز ششم به عنوان المپیک و معلولان، جانبازان و ایثارگران و روزهفتم نیز با نام با المپیک نامگذاری شده است.
وی بیان کرد: درنخستین روز از هفته المپیک ورزش های همگانی در شهرستان شادگان ویژه برنامه های عربی برگزار شد که استقبال خوبی نیز از این برنامه ها صورت گرفت.
سالمی تصریح کرد: باتوجه به آماری که در زمان حاضر از اقبال عمومی مردم نسبت به ورزش های همگانی در دست داریم، نشان از حضور ۲۰ درصدی شهروندان دارد اما با این وجود به این آمار قانع نبوده و تمام تلاش خود را برای ارتقای این میزان به کار گرفته ایم.
وی اظهار کرد: باتوجه به میزان تعیین شده از سوی فدراسیون حضور ۲۰ تا ۲۵ درصدی مردم در ورزش های همگانی یک آمار مطلوب است اما اگر در خوزستان شرایط آب و هوایی مطلوب بود شاهد آماری بیش از این بودیم.
رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان گفت: درزمان حاضر یکی از مشکلات عمده ما در شهرستان اهواز حمایت نشدن از مربیان ورزش های همگانی برای حضور در پارک های سطح شهر است در حالی که پیش از این شورای شهراهواز پرداخت حق الضحمه این مربیان را پذیرفته بود اما تاکنون این امر محقق نشده است.
وی ادامه داد: اگر چه در تمامی شهرستان ها در سه نوبت صبح، عصر و شب ورزش های همگانی در پارک ها به خوبی اجرا می شود اما ورزش همگانی در برخی از پارک های سطح شهرستان اهواز به دلیل نداشتن مربی تعطیل شده است.
هفته المپیک ورزش های همگانی از۲۶ تیرماه درسراسر کشور آغاز و تا یکم تیرماه ادامه خواهد داشت.
۷۱۵۲/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان