کد خبر: 329382
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مهرداد مظفری عصر امروز شنبه در حاشیه  نشست هم اندیشی فعالان صنایع دریایی استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از تعداد کل پروژه های یاد شده برای اجرا در خوزستان، ۱۰ پروژه ساخت شناور با اعتباری معادل ۶۰۰ میلیارد ریال و ۱۰ پروژه تعمیر نیز با حدود ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در دست بررسی و اقدام است.

وی با اشاره به راهبرد صندوق توسعه صنایع دریایی ایران در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد، افزود: ارائه دو هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت و تعمیر شناور، صدور ضمانت نامه به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال و ارائه ۱۰۰ میلیارد ریال یارانه تسهیلات به عنوان بخشی از اقدامات صندوق توسعه صنایع دریایی در سال جاری به شمار می رود.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی ایران با بیان اینکه استانهای خوزستان و هرمزگان به عنوان ظرفیتهای مهم کشورمان در صنایع دریایی به شمار می روند، تصریح کرد: امید می رود تا با بررسی مشکلات و مسائل مطرح شده از سوی صاحبان شرکت های دریایی و سازندگان بتوانیم نقش خود را در زمینه رفع مشکلات به خوبی ایفا کنیم.

مظفری همچنین ابراز امیدواری کرد تا با حمایت و همراهی مسئولان استان خوزستان به ویژه اداره صنعت، معدن و تجارت بتوانیم به بهبود وضعیت زیرساخت های صنایع دریایی برای توسعه فعالیت های دریایی در این استان کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما به تولیدات داخلی است، گفت: هر آنچه ساخت داخل باشد مورد حمایت ما خواهد بود، هرگاه در این زمینه به حد اشباع رسیدیم، می توانیم نیم نگاهی نیز به موضوع واردات شناورهای خارجی در بحث رقابتی داشته باشیم اما در زمان حاضر نگاه ما تنها به به تولیدات ملی و داخلی است.

مظفری در پایان، از سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان یک ظرفیت بالقوه و مناسب نام برد و خواستار کمک مسئولان این سازمان در جهت بهبود وضعیت صنایع دریایی این منطقه با هدف توسعه فعالیت های دریایی و حتی صنعت گردشگری شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان