کد خبر: 329358
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز مهرداد مظفری روز شنبه در نشست هم اندیشی فعالان دریایی استان خوزستان در سالن همایش های فرمانداری ویژه آبادان، گفت:اعتبارات پیش بینی شده در سال جاری برای توسعه صنایع دریایی در سه حوزه فعالیت های محوری صندوق از جمله تسهیلات ساخت شناور، تعمیرات شناور توسعه و زیرساخت و تجهیزات پرداخت می شود.
مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور افزود:سال جاری برای ساخت ۱۰ شناور در استان خوزستان ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و همچنین برای تعمیرات ۱۰ شناور نیز مبلغ ۶۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است که این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.
مظفری با بیان نقش استان های خوزستان و هرمزگان به لحاظ جغرافیایی در توسعه صنعت دریایی کشور، ادامه داد:صدور ضمانت نامه برای فعالان حوزه صنایع دریایی تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریال و پرداخت ۵۰ درصد از کارمزد آن برای رونق فضای کسب و کار در حوزه صنایع دریایی از برنامه های اجرایی سال جاری در این صندوق است.
مظفری اظهار داشت:امروز شش محصول صندوق توسعه صنایع دریایی عبارت از صدور ضمانت نامه، تامین سرمایه در گردش، ارائه یارانه تسهیلات، پرداخت تسهیلات ساخت، تسهیلات تعمیر و توسعه کارگاه به مشتریان خوزستانی معرفی شد.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در ادامه سخنانش با بیان اینکه سال گذشته حدود ۵۹ پرونده و متقاضی به ارزش مجموع ۷۰۰ میلیارد ریال در این صندوق بررسی شد، گفت: ۲۸ پرونده به ارزش ۳۰۹ میلیارد ریال پس ارزیابی و اهمیت سنجی مورد تایید قرار گرفت.
وی افزود:سال جاری ۵۰۰ میلیارد ریال ضمانتنامه برای متقاضیان صنایع دریایی ایران صادر می شود و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز یارانه سود پرداخت خواهد شد.
مظفری با اعلام حمایت قاطع این صندوق از تولیدکنندگان داخلی گفت:طرح حمایت از تولیدکنندگان صنایع دریایی با رویکرد توانمندسازی و افزایش بهره وری کارگاه های مذکور تدوین شده است.
مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور همچنین رد پایان سخنانش گفت:تمامی کارگاه ها و تولیدکنندگان مرتبط با صنایع دریایی کشور می توانند برای اجرای طرح های توسعه ای تولید با رویکرد نوسازی، بازسازی و تامین سرمایه در گردش از تسهیلات و حمایت های صندوق توسعه صنایع دریایی استفاده کنند.
به گزارش عصر اهواز در این نشست، فعالان صنایع دریایی خوزستان آسان شدن شیوه های پرداخت تسهیلات نوسازی این صنعت و حمایت از تولیدکنندگان داخلی را خواستار شدند.
۷۱۰۴/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان