کد خبر: 329343
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مهرداد مظفری عصر امروز شنبه در نشست هم اندیشی فعالان صنایع دریایی خوزستان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان، از افزایش سطح تعاملات با مشتریان، سازندگان و متقاضیان و همچنین ارائه برنامه های این صندوق به عنوان اهداف اصلی راه اندازی این صندوق در خوزستان و در شهر اهواز نام برد.

وی از اعطای تسهیلات ساخت شناور، تعمیرات و تکمیل شناور، توسعه کارگاه، کارمزد صدور ضمانت نامه، تسهیلات در گردش و یارانه تسهیلات به عنوان ۶ محصول قابل ارائه توسط صندوق توسعه صنایع دریایی نام برد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز امیدواری از به وجود آمدن فضای همکاری و تعامل بیشتر میان سازندگان، مشتریان و متقاضیان با اداره صنعت، معدن و تجارت در جهت تسهیل و بهبود روند امور مربوطه اظهار کرد: با ارائه برنامه های آتی این اطمینان را می دهیم که صندوق توسعه صنایع دریایی خدمات و محصولات خود را همراه با حمایت های پوششی در آبادان اعمال کند.

مظفری اضافه کرد: به طور قطع در جهت پیگیری و رفع آن دسته از مشکلاتی که در حوزه عملکرد ما قرار دارد، اقدام می کنیم.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ساخت شناور یکی از اصلی ترین حوزه کاری ما به شمار می رود، تصریح کرد: این امر به تحریک تقاضا و تکمیل زنجیره ارزش کمک می کند، باید تمامی سعی خود را در جهت تکمیل توانمندیهایمان برای ساخت شناور در کشور را کامل کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی دفتر نمایندگی صندوق توسه صنایع دریایی در خوزستان گفت: باید در یک هم افزایی بین بخشی نسبت به طبقه بندی مشکلات بخش صنایع دریایی و با کمک و تدبیر استاندار و مسئولان مربوطه در جهت ارائه راهکارهای مناسب و رفع مسائل بکوشیم.

مظفری ادامه داد: تلاش ما در جهت حمایت از افرادیست که زمینه کار و اشتغال ایجاد می کنند و امید می رود تا در سایه تعامل و همدلی بتوانیم ضمن بررسی تخصصی مسائل و رسیدن به یک جمع بندی صحیح در راستای ایجاد تحرک و پویایی در بخش صنایع دریایی گامهای موثری را برداریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: قصد داریم تا با جمع آوری توانمندی های شرکت های کوچکتر در یک مقیاس اقتصادی، بتوانیم قابلیت رقابت با سایر شرکت ها را برای آنان ایجاد کنیم.

به گزارش مهر، در پایان این نشست فعالان و صاحبان شرکت های دریایی شهرهای آبادان و خرمشهر به ارائه مشکلات فرارو و راهکارهای پیشنهادی برون رفت از وضعیت موجود پرداختند، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی ایران در جریان سفر به خوزستان از بخش های مختلف صنایع دریایی در شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر دیدن کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان