کد خبر: 329322
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رامی علاسوند شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی نخستین سردخانه آرامستان اهواز در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به پر شدن آرامستان بهشت آباد اهواز افزود: برای خدمات رسانی به مردم اهواز به ویژه ساکنان مناطق غربی قرار است شورای اسلامی شهر اهواز، ساماندهی آرامستان ‘سید هادی’ از جمله دیوار کشی را در جاده اهواز به حمیدیه به تصویب برساند.
وی گفت: باغ فردوس به عنوان آرامستان جدید اهواز آماده تدفین اموات است اما به دلیل نبود برخی امکانات استقبال خوبی از این محل نشده که آماده سازی آن در دستور کار است.
علاسوند همچنین اظهار کرد: سردخانه آرامستان اهواز نخستین سردخانه شهرداری است که ساخت آن پارسال توسط دادگستری خوزستان تصویب شده است.
وی ساخت این سردخانه را یکی از نیازهای اساسی مردم اهواز دانست و افزود: پیش از این آرامستان سردخانه برای نگهداری اجساد نداشت و این طرح برای تجمیع امور کفن و دفن اموات در یک محل و خدمات رسانی به شهروندان ضروری بوده است.
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اهواز نیز در حاشیه این مراسم در گفت وگو با ایرنا اعتبار پیش بینی شده برای ساخت نخستین سردخانه آرامستان اهواز را ۴ میلیارد ریال عنوان کرد.
حسین برون زیربنای این سردخانه را ۱۷۰ مترمربع عنوان کرد و افزود: هدف از ساخت این سردخانه که دارای دو سالن و سردخانه زیرصفر است، تسهیل در امور کفن و دفن و تجمیع فرآیند آن است.
به گفته وی، شهروندان اهوازی پیش از این برای تدفین افرادی که در منزل فوت می کردند سرگردان می شدند و محلی برای نگهداری اجساد آنها وجود نداشت.
برون همچنین اظهار کرد: با موافقت دادگستری خوزستان، نمایندگی دادستانی در سردخانه این آرامستان راه اندازی می شود.
وی افزود: در صورت استقرار نمایندگی دادستانی می توان اجساد مجهول الهویه را بعد از انجام آزمایش DNA و انگشت نگاری دفن کرد که این مساله باعث می شود این اجساد چندین ماه نگهداری نشود و سریع تعیین تکلیف شود.
برون در ادامه گفت: ظرفیت آرامستان بهشت آباد اهواز هم اکنون به اتمام رسیده و باغ فرودس به عنوان آرامستان جدید در حال آماده سازی است که در صورت حل مشکل پل و جاده دسترسی مردم از این محل استقبال خواهند کرد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۶۰ درصد از مراجعان به بهشت آباد در این محل تدفین می شوند و ۴۰ درصد دیگر به شهرستان ها یا روستاها منتقل می شوند.
۷۱۵۱/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان