کد خبر: 329316
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

س – چ یکی از این تجمع کنندگان روز شنبه در این رابطه به ایرنا گفت:۹۰۰ میلیون ریال در شرکت مذکور سرمایه گذاری کردم ولی از سه سال پیش تاکنون نه تنها سودی از این شرکت دریافت نکردم بلکه اصل سپرده نیز بر باد رفته است.
وی افزود:تاکنون پیگیری و شکایت های بسیاری از سوی مالباختگان صورت گرفته ولی هیچ نتیجه ای در بر نداشته و با وجود دستگیری فرد کلاهبردار و مدیر این شرکت هنوز حکمی در این خصوص صادر نشده است.
یکی دیگر از معترضان گفت:سرمایه گذاران در این شرکت متحمل خسارت مالی سنگین شده که به زندگی خانوادگی آنان نیز لطمه وارد کرده ضمن اینکه ورثه یکی از افراد مالباخته این شرکت نیز بلاتکلیف مانده اند.
م – الف که ۶۰ میلیون ریال در این شرکت سرمایه گذاری کرده است گفت:در سه سال اخیر دادگستری همچنان اعلام می کند در حال کارشناسی پرونده است و هنوز حکمی در این رابطه صادر نشده است.
الف – ب یکی دیگر از مالباختگان معترض نیز گفت:با توجه به اینکه قریب به یکسال از دستگیری مدیر این شرکت به اتهام کلاهبرداری می گذرد و اموال وی مصادره شده است مالباختگان رسیدگی به پرونده این شرکت را خواستاراند.
ف – ر یکی دیگر از مال باختگان که ۱۲۰ میلیون ریال برای فرزندانش در این شرکت سرمایه گذاری کرده است نیز گفت:با توجه به تبلیغات گسترده ای در خصوص پرورش کرم و شرکت های ورمی کمپوست ، سرمایه گذاران به این شرکت که ثبت شده و دارای مجوز بود اعتماد کرده و دارایی خود را در آن سپرده گذاری نمودند.
وی خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این پرونده از سوی مسئولان قضایی شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول نیز در خصوص این پرونده به ایرنا گفت: سرمایه های جمع آوری شده از مردم توسط این شرکت بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده وبه گفته متهم اصلی پرونده وی از ۶۰۰ نفر از شهروندان ۱۰ استان کشور پول دریافت کرده است.
احمد قهرمانی افزود: اموال توقیف شده از این متهم شامل سرمایه گذاری در املاک و ساختمان سازی و نیز ۴۰ میلیارد ریال ارزش کارخانه ورمی کمپوست بسیار کمتر از میزان بدهی به شاکیان می باشد ضمن اینکه کار شناسایی سایر اموال و دارایی های متهم انجام شده است.
وی افزود: پرونده این متهم به دادگاه ارسال شده و منتظر صدور حکم از سوی دادگاه هستیم.
اواخر هفته گذشته نیز مال باختگان یک شرکت دیگر که در زمینه پرورش کرم و ورمی کمپوست فعالیت داشت در مقابل ساختمان دادگستری دزفول تجمع کرده و خواستار صدور حکم قضایی در خصوص این پرونده شدند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان