کد خبر: 329264
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر پژوهش سرای رازی هندیجان شنبه در حاشیه بازدید فرماندار این شهرستان از پژوهش سرا به ایرنا گفت: برای نخستین دوره آموزشی رباتیک به روش STEM در دو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال در این شهرستان برگزار شد.
شهلا محسنی نژاد ادامه داد: این دوره توسط یکی از مدرسین خبره برگزار و به علت کیفیت بالا در اجرا با استقبال بی نظیر دانش آموزان و خانواده های آنها مواجه گردید.
مدرس این دوره آموزشی نیز در این دیدار اظهار کرد: آموزش این دوره بر مبنای چهار پایه دانش، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات صورت پذیرفته است.
محمد امین چاروسایی گفت: در این دوره برنامه ریزی و برنامه نویسی ربات به هنرآموزان آموزش تا بتوانند فرایند های لازم را از طریق کد های دستوری به ربات منتقل کنند .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان هندیجان نیز در این بازدید اظهار کرد: از فارغ التحصیلان دانشگاه ها در شهرستان انتظار داریم با برگزاری کلاس های آموزشی و تخصصی به شکوفایی استعداد های نهفته در شهرستان کمک نمایند.
خسرو حیاتی ادامه داد: برنامه های غنی سازی اوقات فراغت باید به صورت هدفمند و با برنامه ریزی صورت پذیرد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب خود برسیم.
فرماندار شهرستان هندیجان نیز در این دیدار اظهار کرد: برگزاری این دوره آموزشی تخصصی در شهرستان که با استقبال دانش آموزان همراه بوده نشانگر سطح کیفی مطلوب در اجرای آن است.
سید مهران رفیعی گفت: دریافت خروجی مفید در پایان دوره یکی از موضوع های مهمی است که باید در برگزاری دوره ها به آن دقت لازم صورت پذیرد.
وی با تاکید بر اهمیت پژوهش سرا های دانش آموزی ادامه داد: امروز جوامعی پیشرفت خواهند کرد که به توسعه علم و دانش نگاه ویژه ای داشته باشند و لازم است نسبت به افزایش بودجه های پژوهشی و تحقیقاتی خود اقدام کنیم.
شهرستان هندیجان با ۴۵ هزار نفر در جنوب استان خوزستان قرار گرفته و دارای یک پژوهش سرای دانش آموزی با ۴۵۰ عضو است
۷۱۶۳/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان