کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 329258
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سید خلف موسوی ظهر امروز شنبه در آئین کلنگ زنی سردخانه عمومی کلانشهر اهواز اظهار کرد: ما وظیفه داریم که خدمات خودمان را در راستای افزایش رضایتمندی شهروندان انجام دهیم، همانظور که دادستان شهر اهواز هم اعلام کرد این کلانشهر فاقد سردخانه عمومی است و این اقدام هر چند دیر ولی خوشبختانه خوب آغاز شد.

وی افزود: این پروژه ظرف سه ماه و یا نهایت چهار ماه آینده به اتمام می رسد. همچنین ظرفیت این سردخانه برای نگهداری حدودا ۵۰ جسد است.

شهردار اهواز تصریح کرد: احداث و بهره برداری از این سردخانه در حقیقت از اطاله دادرسی در زمینه نگهداری اجساد جلوگیری می کند. همچنین از اتلاف وقت و معطل شدن افراد در زمینه کاهش می دهد.

موسوی گفت: سردخانه عمومی کلانشهر اهواز پس از افتتاح زیرنظر پزشکی قانونی و نماینده دادستانی انجام فعالیت خواهد داشت.

وی ادامه داد: راه اندازی این سردخانه خدمتی است که در راستای افزایش رضایتمندی و کاهش مراجعات بیهوده مردم به سیستم های اداری از طرف شهرداری و مقامات قضایی استان به شهروندان اهوازی تقدیم می شود.

تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار

حسین برون مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اهواز نیز در این مراسم عنوان کرد: اعتبار ساخت ابنیه و تاسیسات این سردخانه عمومی در کلانشهر اهواز ۲۰۰ میلیون تومان و اعتبار ساخت تجهیزات سردخانه ای نیز ۱۰۰ میلیون تومان است.

به گفته وی، مساحت این سردخانه ۲۲۵ مترمربع و ظرفیت آن نیز حدود ۵۰ جسد است.

برون با اشاره به تامین رفاه حال بازماندگان متوفیان به عنوان یکی از اهداف ساخت این سردخانه اضافه کرد: به منظور متمرکز شدن و سهولت کار تشییع و تدفین متوفیان کلانشهر اهواز احداث سردخانه را در دستور کار قرار داده ایم.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اهواز بیان کرد: با توجه به اینکه متوفیان را در سردخانه های سطح شهر (پزشکی قانونی و بیمارستان ها) نگهداری می کردند، با منظور متمرکز شدن و تعیین محلی برای نگهداری اجساد آن هم در مکانی نزدیک به محل تدفین اقدام به احداث سردخانه کردیم.

وی در پایان گفت: وقتی اجساد در سردخانه های سطح شهر نگهداری می شدند، بازماندگان متوفیان همیشه استرس داشتند که در ترافیک و شلوغی شهر دیر به محل دفن برسند، با این اقدام دیگر دلهره و اضطراب تاخیر ندارند زیرا محل قرار گرفتن جسد، تغسیل و تدفین همه نزدیک به هم قرار دارند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان