کد خبر: 329228
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مهر، گروه استان‌ها ـ رویا رجبی: چند صباحی است که فضای مجازی و برخی رسانه های محلی دزفول به جولانگاهی برای نمایش اختلافات برخی مسئولان شهرستان تبدیل شده است. موضوعی که شاید در سال های گذشته به دلیل اشباع نشدن فضای مجازی بین عموم مردم خیلی قابل پرداخت نبود اما حقیقت امر این است که طی چند وقت گذشته این اختلافات به قدری نمایان شده که به ابزاری برای ساخت لطیفه و متن های طنز بدل شده است.

اوج این اختلافات و کشمکش ها زمانی آغاز شد که برخی اعضای شورای شهر دزفول با انتشار برخی اخبار در رسانه ها خبر از استیضاح شهردار این شهر (محمدرضا کرمی نژاد) دادند و در این اخبار که از قضا با آب و تاب فراوان نوشته شده بود اعضای شورای شهر با قاطعیت هرچه تمام تر از برخورد با شهردار سخن به میان آورده بودند.

فضای مجازی و رسانه های محلی دزفول درتمام روزهای باقیمانده از استیضاح شهردار به محلی برای جدال بین مخالفان و موافقان شهردار تبدیل شده بود و در این بین، بازار بی حرمتی ها و “بگم بگم” ها از جانب عده ای داغ شده بود.

تلخی ماجرا این جا بود که آن دسته از اعضای شورای شهر دزفول که خود آغاز کننده این مصاحبه ها بودند در این هیاهوها به جای هدایت فضا به سمت آرامش، خود بیش از دیگران در این معرکه مجازی وارد شدند به گونه ای که امام جمعه و فرماندار دزفول نیز در مصاحبه هایی اعضای شورای شهر اعم از موافق یا مخالف استیضاح  شهردار را به آرامش و دوستی دعوت کرد.

به هر حال روزهای سراسر تنش قبل از استیضاح شهردار گذشت و به روز موعود یعنی ۱۳ تیر رسید. روزی که اعضای شورای شهر دزفول در مقابل دیدگان تمام اصحاب رسانه جلسه علنی شورا را برگزار کردند. انتشار لحظه به لحظه اختلافات به وجود آمده در جلسه از جمله تهدیدها، افتراهای اثبات نشده، به زبان آوردن جملات ناپسند و سوق دادن جلسه استیضاح به سوی مسائلی که هیچگونه سنخیتی با سوالات استیضاح نداشت از سوی رسانه های محلی در فضای مجازی یک روز کاملا جنجالی را برای دزفول رقم زد.

حال با گذشت چندین روز از زمان استیضاح گویا این کشمکش ها هنوز از سوی عده ای ادامه دارد و هنوز هم فضای مجازی و رسانه های محلی دزفول غرق در دعواهای سیاسی و شخصی است. نکته جالب توجه اینکه در تمام این روزها شهردار دزفول نه تنها وارد این دعواها نشد بلکه طی گفتگویی با اصحاب رسانه از اعضای شورای شهر برای برگزاری جلسه استیضاح تشکر و قدردانی کرد و آمادگی خود را جهت تعامل سازنده با اعضای شورا اعلام کرد.

متاسفانه در روزهایی که رهبر انقلاب اسلامی در بیانات روشنگرانه خود خطاب  به مسئولان تاکید داشتند که مسئولان مشکلات و اختلافات را بین خود و دستگاه هایشان به صورت دوستانه حل کرده و آنها را به کف خیابان ها نکشند، برخی مسئولان دزفول در تمام این روزها اختلافات خود را با هر شکل ممکن در بوق و کرنا کرده و از آگاه کردن شهروندان از مسائلی که هیچگونه سودی برای شهر و شهرستان ندارد باکی نداشتند. 

شورای شهر به عنوان ناظر اعمال شهرداری در قانون پیش بینی شده و حق تحقیق و تفحص بر عمکرد شهرداری را دارد اما همین شوراست که باید در جهت تامین اعتبار همپا و همسوی نهاد تحت نظارت خود یعنی شهرداری حرکت کند. البته بدیهی ست که شهردار دزفول مدیریتش خالی از اشکال و ضعف نیست و مردم نیز از این رویه گلایه مندند.

در پایان باید گفت تعدادی از اعضای شورای شهر دزفول در سال های گذشته مدیران بزرگی در شهرستان بوده اند بنابراین آنها می توانند با امتیازات و تجارب مدیریتی که دارند وارد تعامل با بخش خصوصی شده تا نه تنها بدهی های شهرداری را کاهش دهند بلکه در جهت پیشرفت شهر گام های موثری بردارند و شهردار دزفول نیز با نزدیک شدن به شورا و ایجاد انگیزه در میان شورا برای همدلی بیشتر با شهرداری درصدد کاهش این اختلافات برآید.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان