کد خبر: 329210
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرهنگ محسن تقی زاده امروز در گفتگو با مهر در خصوص بروز این اختلاف اظهار کرد: چندی پیش بر اثر فوت فردی از افراد یکی از این دو طایفه میان این دو طایفه اختلاف و درگیری آغاز شد.

وی با بیان اینکه این درگیری ها در آستانه بروز حوادث جبران ناپذیر امنیتی قرار داشتند، افزود: با وساطت، میانجی گری و تدبیر پلیس و با دعوت از سران و بزرگان دو طایفه و معتمدین محلی در ستاد فرماندهی و در حضور جانشین فرماندهی، اختلافات میان دو طایفه به صلح و سازش ختم شد.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان آبادان، وجود اختلافات و درگیری میان دو طایفه در هر منطقه ای علاوه بر اینکه سبب کاهش احساس امنیت و بروز تنش برای ساکنان آن مناطق می شود مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را نیز به دنبال دارد.

تقی زاده تصریح کرد: نیروهای پلیس در تلاشند تا با اجرای هرچه بهتر طرح «شورای معتمد پلیس» ضمن شناسایی مسائل و آسیب های اجتماعی و ریشه یابی اختلافات قومی در جهت بهبود روابط و پایان دادن به اختلافات و استفاده از این پتانسیل عظیم اجتماعی در جهت پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی در محلات گام بردارد.

وی یادآور شد: بزرگان دو طایفه ضمن ابراز خرسندی و تقدیر از مجموعه نیروی انتظامی شهرستان آبادان، حضور پلیس در تمامی ایام به خصوص زمانی که برخی وقایع جامعه در آستانه بحران قرار می گیرد را مایه خیر و برکت و فراهم کردن امنیت خواندند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان