کد خبر: 329190
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن جنایت خونین در شهر نیس فرانسه، متذکر شد عملیات‌های تروریستی، که کشورهای غربی شاهد آن هستند، پس لرزه‌های تروریستی است که در منطقه ما وجود دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل عصر اهواز به نقل از «المنار»، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای جنایت تروریستی، که غیرنظامیان بی‌گناه در شهر نیس فرانسه را هدف قرار داد و ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت را محکوم کرد.

در بیانیه حزب‌الله آمده است « این جنایت فصلی دیگر از فصول تروریسم منتشر یافته در جهان است که فرقی بین بزرگ و کوچک و سفید و سیاه نمی‌گذارد و هدف آن تنها یک دین و یا مذهب مشخص نیست بلکه نابودی تمامی بشریت را در دستور کار آن قرار داده است.»

حزب‌الله تأکید کرد «عملیات‌های تروریستی، که کشورهای غربی شاهد آن هستند، پس لرزه‌های تروریستی است که در منطقه ما وجود دارد و ملت‌های ما را به خاک و خون کشیده است. این اقدامات جنایتکارانه به کشورهای جهان عمل به مسئولیتشان برای ریشه‌کنی تروریسم و نابودی همه کانال‌های کمک‌رسانی و تامین هزینه‌های آن را متذکر می‌شود.»

حزب‌الله در ادامه افزود «کشورهای جهان باید جلوی توجیه سیاسی اقدامات تروریست‌ها مانند کشتار و جنایت‎های وحشیانه علیه بی‌گناهان را بگیرند. این تروریست‌ها از بنر دین برای اجرای خواسته‌های کشورهای عربی و غربی استفاده می‌کنند.»

طبق این گزارش، یک فرد مهاجم در نیمه‌شب پنج‌شنبه با یک کامیون وارد خیابان «پرومناد دیزانگلیه» قطب گردشگری در شهر نیس واقع در جنوب فرانسه شد و به تجمع مردم در مراسم جشن ملی فرانسه حمله کرد. وی با این حمله حداقل ۸۴ نفر را به قتل رساند و حدود ۱۰۰ نفر را مجروح کرد که حال ۱۸ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان