کد خبر: 329119
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


امام جمعه اصفهان با اشاره به تلاش آل سعود و صرف هزینه توسط آنان برای ضربه زدن به مسلمانان و شیعیان گفت: گردهمایی منافقان در فرانسه که خود مدعی و مخالف ترور هستند، با حمایت آل سعود برگزار شد.

به گزارش عصر اهواز از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خبطه‌های نماز جمعه اصفهان با اشاره به راهپیمایی عظیم مردم در هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: در این راستا پیشنهاد می‌کنم مسیر راهپیمایی به‌گونه‌ای انتخاب شود تا برای افرادی که قصد عبور و مرور دارند ایجاد مزاحمت نکند.

وی با اشاره به سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع(ع) افزود: آل سعود با پول خود به شیعه و مسلمانان ضربه می‌زند، اخیراً در کشور فرانسه که مدعی و مخالف ترور است، آل‌سعود همایشی در راستای حمایت از منافقان علیه کشور ایران برگزار کرد.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تمام کارهای تروریستی دامن خودشان را گرفته است، تصریح کرد: از نظر اسلامی و انسانی صحیح نیست که عده‌ای بی‌گناه کشته شوند و ما نیز راضی به این موضوع نیستیم ولی هنگامی که از آدم‌های فاسد حمایت کنند عواقب این حمایت، دامن خودشان را می‌گیرد.

وی با اشاره به روز بهزیستی و تأمین اجتماعی گفت: فعالیت مراکز مختلف در کشور در راستای رسیدگی به فقرا، تخفیف در عرصه‌های مختلف خدماتی و رسیدگی به معلولان بسیار شایسته است اما بودجه و امکانات بهزیستی با محدودیت‌هایی مواجه است که بهبود این شرایط به توجه مسئولان نیاز دارد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: یکی از خصلت‌های مؤمنان این است که غیر از زکات، خمس و غیره مقداری از اموالشان را برای فقرا اختصاص دهند، اگر دولت توان کمک ندارد، همه ما باید کمک کنیم و مالی را برای فقرا اختصاص دهیم.

وی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در روایتی می‌فرمایند تلاش کنید شیطان در شیعیان نفوذ نکند، گفتارتان صادق باشد، امانت‌دار باشید و در مواردی که برای شما فایده‌ای وجود ندارد، سکوت کنید.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان پیرامون مقام زن در جامعه اسلامی گفت: قبل از اسلام به مقام زن توجه نمی‌شد، اما پس از نزول قرآن، زن و مرد از حقوق برابری نسبت به یکدیگر برخوردار شدند و در این میان تقوا سبب برتری افراد بر یکدیگر می‌شود، همواره در کنار هر مردم بزرگ، یک زن بزرگ وجود دارد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان