کد خبر: 329089
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نماینده سازمان نظام مشاوره و روانشناسی خوزستان در دزفول عصر جمعه در حاشیه این انتخابات به ایرنا گفت: چهارمین دوره انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور برای انتخاب ۶ روانشناس، پنج مشاور و سه بازرس به طور همزمان و با رای گیری حضوری و مستقیم اعضای سازمان نظام برگزار شد.
محمد پرنیان راد افزود: در این انتخابات ۲۸ نفر روانشناس، ۱۳ نفر مشاور و ۱۶ نفر به عنوان بازرس در سراسر کشور نامزد شده که در روز رای گیری یک نامزد روانشناس و یک نامزدبازرسی اعلام انصراف کردند.
وی با اشاره به شرایط شرکت کنندگان در این انتخابات ادامه داد: شرکت کنندگان در این انتخابات حداقل باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مشاوره و یا روان شناسی بوده و همچنین دارای کارت و شماره عضویت در سازمان نظام مشاوره و روانشناسی باشند.
نماینده تام الاختیار فرمانداری ویژه دزفول در برگزاری این انتخابات نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: پیش از این انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان سازمان نظام روان شناسی و مشاوره توسط سازمان نظام مشاوره و روانپزشکی کشور برگزار می شد که با توجه به تجربه وزارت کشور در برگزاری انتخابات تفاهم نامه ای بین سازمان نظام مشاوره و روانپزشکی و وزارت کشور منعقد شد که بر اساس آن وزارت کشور برگزاری این دوره از انتخابات را به عهده گرفت.
محمدحسین خجسته کیا خاطر نشان کرد: بر اساس دستور العمل این انتخابات نمایندگانی از خوزستان و فرمانداری ویژه شهرستان دزفول به عنوان هیات اجرایی و هیات نظارت با صحت و دقت کار رای گیری و شمارش این انتخابات را انجام دادند.
وی اظهار کرد:این انتخابات از ساعت ۹ صبح شروع و تا ساعت ۱۲ در شهرستان ها و در مراکز استان و تهران تا ساعت ۱۷ ادامه داشت که این ساعت در شهرستان ها نیز در صورت استقبال تا ساعت ۱۷ قابل تمدید بود.
خجسته کیا افزود: با توجه به اتمام رای گیری در شهرستان دزفول صورت جلسه پایان رای گیری توسط هیات نظارت و اجرایی امضا و با موافقت استان پلمب صندوق اخذ رای باز و شمارش آرا انجام شد.
وی تعداد شعب اخذ رای در خوزستان را ۶ شعبه اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر اهواز این انتخابات در شهرهای دزفول، اندیمشک، آبادان، مسجدسلیمان و بهبهان برگزار شده که روانشناسان و مشاوران سایر شهرستان های خوزستان نیز با مراجعه به یکی از این شعب رای خود را به صندوق انداختند.
در شهرستان دزفول بیش از ۴۰ نفر روانپزشک و مشاوره مشغول فعالیت بوده که مجاز به شرکت در این انتخابات بودند.
انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان سازمان نظام روان شناسی و مشاوره استان خوزستان نیز اردیبهشت ماه امسال در سراسر استان برگزار شد.
نتایج نهایی این انتخابات پنجشنبه ۳۱ تیرماه توسط سازمان نظام روان شناسی و مشاوره اعلام می شود.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان