کد خبر: 329044
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، آتش سوزی جنگل های حاشیه کرخه در بخش شاوور و روستای خویس دیروز تا حدودی مهار شده بود ولی از ظهر امروز به دلیل گرمای هوا مجدد شعله ور شدند که با تلاش مردم و نیروهای آتش نشانی شاوور و الوان در حال مهار هستند.

بخشدار شاوور در این خصوص توضیح داد: خبرهایی که در این خصوص مبنی بر عدم مهار آتش  منتشر شده اند کذب محض است و مردم و ماموران آتش نشانی، تلاش خود را برای خاموش کردن آتش سوزی انجام داده اند.

هنوز میزان بیشه زارهای از بین رفته در این آتش سوزی مشخص نیست ولی برخی منابع محلی اعلام کرده اند که جنگل های حاشیه کرخه حدفاصل روستاهای بیت‌جوحی، بیت‌رحیمه و بنادر از روز گذشته دچار حریق شده اند و تاکنون هیچگونه اقدامی درجهت خاموش کردن جنگل ها از سوی دستگاه های مربوط صورت نگرفته است.

به گزارش مهر، آتش سوزی بیشه های اطراف کرخه و دز تقریبا در سال های اخیر در فصل تابستان افزایش یافته و موجبات نارضایتی دوستداران محیط زیست را ایجاد کرده است. طی دو سال اخیر بارها جنگل های اطراف کرخه و دز مورد آتش سوزی قرار گرفتند.

جنگلهای کرخه با مساحت ۱۳ هزار و ۹۹۵  هکتار واقع در شمال غرب شوش در امتداد رودخانه کرخه تنها زیستگاه طبیعی باقی مانده گوزن زرد ایرانی است.

جنگلهای کرخه که زیستگاه اصلی این گوزن است در سالهای گذشته به دلایلی از جمله آلودگی های زیست محیطی و جنگ هشت ساله دچار تخریب شده به طوری که تکثیر و تولید مثل و به طور کلی زیست این گونه منحصر به فرد و کمیاب را در معرض تهدید قرار داد و به همین منظور این گوزن به سایر مناطق حفاظت شده کشور از جمله پارک ملی دریاچه ارومیه انتقال داده شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان