کد خبر: 329041
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز محمود یارعلی زاده در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) اهواز با اشاره به تصویب سه مصوبه از سوی سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی اظهار کرد:بخشودگی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد جرایم کارفرمایان یکی از این مصوبات است.
وی افزود:در مصوبه ای دیگر کارگاه هایی که زیر ۱۰۰ کارگر دارند و به علت مشکل مالی به تولید نرسیدند، ستاد تسهیل اعتبارات بانکی در اختیار آنها قرار می دهد تا کارگاه ها بازسازی و تولید اشتغال کنند.
یارعلی زاده خرید دیون از کارفرمایان مدیون تامین اجتماعی را از دیگر مصوبات دانست و گفت:کارفرمایان چنانچه توان مالی پرداخت دیون خود را نداشته باشند، سازمان بانک های عامل را مکلف به دادن تسهیلات کرده است.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی با استقلال مالی و اداری است که از بودجه دولت و درآمدهای نفتی هیچ سهمی ندارد.
مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: این نهاد از محل شرکای خود از محل حق بیمه خدمات ارائه می کند و خدمات آن شاید به نظر تنها سلامتی و امنیتی باشد، اما با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، نقش تامین اجتماعی بروز بیشتری یافت.
یارعلی زاده تصریح کرد: نقش تولید در بکارگیری توانمندی های کشور بسیار موثر است و باید نهادهایی مانند تامین اجتماعی برای رونق اقتصادی وارد عمل شوند که بخشی از درآمدهای تامین نیز رونق کارگاه ها و اشتغال نیروی کار است.
۲۵ تیرماه روز تامین اجتماعی است.
۷۱۴۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان