کد خبر: 328988
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای امام علی (ع) به پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی در دزفول و شمال خوزستان اشاره کرد و افزود:مرز هوایی فرودگاه دزفول از مدتها پیش در دست پیگیری است ولی در کارگروه صادرات محصولات غیرنفتی استان خوزستان مقرر شد صادرات سبزیجات دزفول و شمال خوزستان از طریق فرودگاه اهواز انجام شود که این امر توجیه اقتصادی ندارد.
وی افزود:با توجه به اینکه سبزیجات فسادپذیر هستند صادرات آنها به دیگر کشورهای باید از نزدیک ترین مکان انجام شود ضمن اینکه مسئولان نیز بدانند ظرفیت تولیدات استان آنقدر بالاست که با داشتن مرزهوایی در دزفول امکان صادرات دیگر محصولات از طریق دیگر فرودگاه ها نیز وجود ندارد.
امام جمعه دزفول بر ضرورت توجه ویژه به مرزهوایی فرودگاه دزفول تاکید کرد و از فرماندار،نماینده و مسئولان لشکری و کشوری خواست توجه ویژه ای به مرز هوایی فرودگاه دزفول داشته باشند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان به عنوان یکی از مقتدرترین و پیشرفته ترین ساز و کارهای نظام جمهوری اسلامی را تبریک گفت و اظهار کرد:کینه دشمنان با جمهوری اسلامی به دلیل وجود شورای نگهبان به عنوان سدی مستحکم در برابر آسیب رساندن به نظام و ارکان نظام است.
وی با تاکید براینکه شورای نگهبان نظام را از وجود آفات نظام جمهوری اسلامی حفظ می کند گفت:باید به نقش شورای نگهبان در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی بصریت داشته باشیم.
خطیل جمعه دزفول به سالروز یکساله شدن برجام نیز اشاره کرد و گفت:مسئولان باید فارغ از هرگونه مسایل سیاسی و جناحی دستاوردهای یکساله برجام را آسیب شناسی کنند و میزان تعهد آمریکا،اروپا و کشورهای ۱+۵ به این توافق را بررسی کنند .
وی افزود:آمریکای بدعهدی که به تعهدات خود در کشور خود نیز عمل نمی کند و به تبعیض نژادی و خشونت با مردم کشور خود محکوم است انتظار نمی رود به فکر منافع کشور ما باشد ضمن اینکه طبق اظهارات روزهای اخیر مسئولان آمریکایی تمدید تحریم ها علیه ایران مدنظر قرار گرفته و کشورهای دیگر را از سرمایه گذاری در ایران منع می کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت:موضع مسئولان در خصوص موضوع برجام باید قاطع باشد و با استکبار باید با ادبیاتی قاطع سخن گفت .
وی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در خصوص حقوق های نامتعارف نیز گفت:عده ای سعی دارند موضوع حقوق های نامتعارف را کمرنگ کنند در حالی که موضوع دست اندازی به بیت المال خیانت به مردم است و باید با خائنان به شدت برخورد کرد زیرا اگر برخورد قاطعی در این خصوص صورت نگیرد در آینده با دست اندازی های دیگری به بیت المال روبرو خواهیم شد.
امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه اگر در گذشته با رانت خواری برخورد می شد اکنون شاهد حقوق های نجومی نبودیم افزود: اجازه دادیم قبح رانت خواری شکسته و اکنون با این حقوق های نامتعارف روبرو شدیم که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و وجود جوانان بیکار متاهل در جامعه خواستار بازگردانی این اموال به بیت المال هستیم .
وی گفت:روحانیت متعهد کمترین حقوق را دریافت می کنند و شخصیت های بزرگ روحانی شهریه ۷۰۰ هزار ریال طلبگی را دریافت می کنند و ذره ای به بیت المال چشم ندارند لذا مسئولان باید در این زمینه از روحانیت الگو بگیرند.
وی افزود:دولت و مسئولان باید خط قرمزها به عنوان مطالبه عمومی مردمی را رعایت کرده و به مردم گزارش دهند .
خطیب جمعه دزفول به گستاخی ریاض و پاریس در حمایت از منافقان کوردل که دستان خود را به خون ۱۷ هزار شهید ترور آلوده کردند نیز اشاره کرد و گفت:مسئولان باید در جوامع بین الملل از این افراد شکایت کنند و چهره واقعی مدعیان حقوق بشر را معرفی کنند .
وی همچنین به حوادث اخیر سوریه نیز اشاره کرد و گفت:پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مردمی در حلب پیروزی بزرگی محسوب می شود به گونه ای که اگر جنگ در حلب تمام شود پایان جنگ سوریه خواهد بود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی انتصاب سردار رشید به فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا که یکی از بزرگترین قرارگاه های عملیاتی کشور است را تبریک گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.
خطیب جمعه دزفول در پایان موفقیت محمد حسینوند ورزشکار دزفولی که موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا در مسابقات کشتی فرنگی شد را نیز گفت و افزود:این استعدادهای ورزشی را باید قدر دانست و تلاش کرد این استعدادها شکوفا شوند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸



منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان