کد خبر: 328973
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی بیمه ۱۰۰ درصد داروهای ایرانی را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم، گفت: تلاش می‌کنیم با حفظ سیاست درمان رایگان، ارائه خدمات را افزایش داده و به مناطق محروم و فقیر تسری دهیم.

به گزارش عصر اهواز از تبریز، علی ربیعی صبح امروز در  آیین کلنگ زنی بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تامین اجتماعی تبریز، با اشاره به اینکه سه نوع سیاست مبارزه با فقر در کشور اجرا شده است اظهار داشت: در دوران سازندگی، نظریه این بود که توسعه انجام شود، در لوای آن افرادی هم در زیر چرخ توسعه لِه می‌شوند، با شناسایی این افراد له شده، آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دادند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه مبارزه با فقر باید از مسیر بیمه بگذرد، تصریح کرد: بیش از ۱۰ میلیون فقیر با سرانه ۳۶ هزار تومان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، ضمن اینکه ۷۰ درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافته بود چراکه فاصله مزد با تورم حدود ۶۷ درصد بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد بازنشستگان حداقل مزد را می‌گیرند ابراز داشت: سیاست رفاهی و مبارزه با فقر توانمندساز را باید پیش بگیریم و سعی کردیم در این راستا، مزد از تورم پیشی بگیرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه، با اشاره به اینکه در بخش اشتغال، با مذاکراتی که با رئیس‌جمهور داشتم، رویکرد باید تغییر یابد، خاطرنشان کرد: باید یاد بگیریم به جای رویکرد تلاش مضاعف برای افتتاح کارخانه‌های بزرگ وغیره، اشتغال‌های خرد را افتتاح کنیم، مفهوم توسعه باید از توسعه بنگاه‌های بزرگ به بهبود زندگی مردم و زندگی با نشاط آن‌ها تغییر یابد.  

وی تاکید کرد: باید در برنامه ششم توسعه برای سیاست مبارزه با فقر، همه منابع را بسیج کنیم، ضمن اینکه پنجره واحد خدمات مبارزه با فقر را نیز ارائه می‌کنیم.

ربیعی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی ۵۱ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است، ادامه داد: روز اول وزارتم، بودجه درمانی تامین اجتماعی، ۸ هزار میلیارد تومان بود که به ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش دادیم و این یک اقدام بسیار بزرگ در بهبود ارائه خدمات به افراد تحت پوشش در ۷۴ بیمارستان و ۳۰۰ کلینیک تامین اجتماعی بود.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی بیمه ۱۰۰ درصد داروهای ایرانی را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم، گفت: تلاش می‌کنیم با حفظ سیاست درمان رایگان، ارائه خدمات را افزایش داده و به مناطق محروم و فقیر تسری دهیم.  

وی با بیان اینکه باید راست و چپ دست به دست هم دهیم و برای رفع فقر تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: همه ما در مقابل نسل آینده باید جوابگو باشیم، جلوگیری از نسلی‌شدن فقر در کشور اقدامی اولویت‌دار است که اگر حاشیه‌ها اجازه دهند این مسائل باید با تمرکز بیشتر پیگیری شود.

ربیعی با تاکید براینکه انقلاب باید برای کارگران زمینه رشد را فراهم کند، گفت: به‌عنوان عضو کابینه عرض می‌کنم که هیچ اندیشه‌ای جز این نداریم؛ تخریب عناصر در خدمت مردم به‌خاطر قدرت، بزرگ‌ترین ظلم به مردم است. این میز هیچ ارزشی برای ما ندارد و این مدیریت‌ها خاتمه می‌یابد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان