کد خبر: 328970
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خوزستان در این همایش در سخنانی گفت:در حال حاضر ۲۷دفتر شهرستانی و ۱۲ هزار بازرس و ناظر شورای نگهبان در استان خوزستان فعالیت می کنند که برنامه های دائمی و همایش های فصلی برای آنان برگزار می شود.
حسن معماری افزود:بر اساس اصل ۹۳ قانون اساسی ، مجلس شورای اسلامی بدون وجود شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد و در واقع مشروعیت مجلس شورای اسلامی به وجود شورای نگهبان است.
وی ادامه داد:تنها در ۲ مورد تصویب اعتبارنامه ها و انتخاب ۶ حقوقدان از سوی مجلس شورای اسلامی نیاز به اظهار نظر شورای نگهبان نیست.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خوزستان تصریح کرد:به دلیل نیاز به شبکه نظارت و آموزش در امر انتخابات، دفاتر استانی و شهرستانی تاسیس شد تا نسبت به شناسایی، جذب و آموزش ناظران در طول سال اقدام کنند.
معماری افزود:ناظران و بازرسان هیات نظارت شورای نگهبان با شرکت در دوره های آموزشی نسبت به قوانین انتخابات آگاه می شوند تا وظایف نظارتی خود را دقیقا بر اساس قانون انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد:در ۳۱ انتخاباتی که تاکنون در کشور برگزار شده مشارکت مردم از درصد بالایی برخوردار بوده و بیانگر این واقعیت است که مردم نسبت به نظارت شورای نگهیان در انتخابات اعتماد دارند.
در این همایش محمدحسن پورنعمت، سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در شهرستان شوش، با تقدیر از زحمات ناظرین شورای نگهبان در امر برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی هدف از برگزاری این همایش را بالا بردن آگاهی سیاسی اجتماعی و اجرایی ، تقویت ارتباط ناظران با دفاتر شورای نگهبان و بصیرت افزایی ناظران برشمرد.
وی افزود:در شهرستان شوش بیش از۵۰۰ نفر عضو دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان هستند.
۷۲۸۰/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان