کد خبر: 328938
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شذرقی، با بیان اینکه نباید چشم به رفع تحریم‌های اروپایی بدوزیم، تصریح کرد: خلف وعده آمریکایی‌ها و کشورهای اروپایی برای ما ثابت شده ‌و ‌باید با تکیه بر تولید داخلی، نظام اقتصادی کشور را بهبود بخشیم.

به گزارش عصر اهواز از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری عصر امروز در نشست شورای اداری استان آذربایجان شرقی‌ با بیان اینکه مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به مسئله اقتصاد مقاومتی دارند، اظهار داشت: کسب روزی حلال و توجه به اقتصاد صحیح در دین اسلام بسیار با اهمیت تلقی شده و مسئله معاش در قرآن و دین اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: در دین مقدس اسلام، طلب روزی حلال و آخرت از اولویت‌های دین بوده و در کنار این توجه به مقام دنیوی نیز توصیه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی در کشور‌ خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی راهکارهایی ارائه دادند و خوشبختانه دولت نیز در راستای اقتصاد مقاومتی اقداماتی را پیش بینی و برنامه‌ریزی کردند که امیدواریم نتیجه مطلوبی به دست آید.

آیت‌الله شبستری با تاکید بر تثبیت نرخ ارز‌ تصریح کرد: بسیاری از فعالان‌ اقتصادی به دلیل افت و خیز نرخ ارز، نمی‌توانند در اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری کنند چراکه در این حوزه احساس خطر می‌کنند.

وی افزود: تثبیت نرخ ارز و کاهش نرخ سودهای بانکی، باعث روان شدن چرخه اقتصاد شده و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در کشور را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت صادرات و واردات، تاکید کرد: باید برنامه‌های صادراتی و وارداتی کشور بازنگری شده تا بتوانیم قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذاریم.

شبستری با اعلام نگرانی از ورود کالای قاچاق به کشور، تصریح کرد: مسئولان باید برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق راه چاره‌ای اندیشیده و مسئولان مانع از ورود حتی یک کالای قاچاق به کشور شوند، چراکه ورود کالای قاچاق کمر تولید داخلی را شکسته و مانع از پیشرفت تولید داخلی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از کاهش سودهای بانکی، اظهار کرد: کاهش سودهای بانکی باعث افزایش سرمایه‌گذاری در کشور و رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی را در پی خواهد داشت.

آیت الله شبستری از طراحی و توزیع کالاهایی که همانند کالای قاچاق است، خبر داد و تصریح کرد: عده‌ای نیز در طراحی و تولید کالاهایی همانند کالای قاچاق فعالیت دارند و با این طریق می‌خواهند خدشه بر نظام وارد کنند پس باید تولیدات داخلی را مدیریت کرده و جلوگیری از کپی برداری از کالای قاچاق انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به بحث فرهنگ، تاکید کرد: بارها مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ احساس نگرانی کردند لذا باید فرهنگ اسلامی در جمهوری اسلامی رواج یابد.

وی افزود: فرهنگ نادرستی که امروزه فارغ‌التحصیل‌ها در ذهن خود می‌پرورند، استخدام و انجام کارهای آسان است و باید این طرز تفکر را از ذهن‌ها پاک کرد.

امام جمعه تبریز، با بیان اینکه انجام کارهای سخت بر سرعت رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان نباید تنها به فکر میز و صندلی باشند و اینکار به اقتصاد مقاومتی لطمه میزند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه رکود، تأثیر به سزایی در حوزه اقتصاد  مقاومتی دارد، خاطرنشان کرد: خروج از رکود و دلسوزی مسئولان نظام، می‌تواند جمهوری اسلامی ایران را از دغدغه‌های اقتصادی مبرا سازد.

وی در پایان با بیان اینکه نباید چشم به رفع تحریم‌ها بدوزیم، تصریح کرد: خلف وعده آمریکایی‌ها و کشورهای اروپایی برای ما ثابت شده است و ما باید با تکیه بر تولید داخلی، نظام اقتصادی کشور را بهبود بخشیم و برداشتن یا افزایش تحریم‌ها هیچ تاثیری در نظام اقتصادی کشور نداشته باشد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان