کد خبر: 328887
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، همایون یوسفی عصر امروز پنج شنبه در مراسم تجلیل از قهرمانان لیگ های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان خوزستان اظهار کرد: همانطور که خوزستان در زمان جنگ دین خود را به اسلام ادا کرد، فوتبال آن هم در ۱۰۰ سال اخیر دین خود را به کشور ادا کرده است.

وی با بیان اینکه رشد و بلوغ فوتبال خوزستان باعث رشد فوتبال کشور می شود و ضعف آن نیز در ضعف فوتبال کشور تاثیرگذار است افزود: هر زمان بازیکنان و مربیان بومی در تیم های خوزستانی حضور داشته اند، بهترین نتیجه حاصل شده است که نمونه آن را نیز فصل گذشته با قهرمانی تیم استقلال خوزستان در لیگ برتر شاهد بودیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انتظار داریم همانطور که در رده های مختلف تیم ملی نفرات زیادی را داریم در رده سنی بزرگسالان هم بازیکنانی را داشته باشیم، در حالی که سهم خوزستان در رده سنی بزرگسالان کم است و به نظر ما مناسبات سیاسی وجود دارد.

یوسفی تصریح کرد: به دلیل اهمیت فوتبال باید تمام ظرفیت هایی که در کشور است را به کار ببریم تا فوتبال را به صورت پایدار توسعه دهیم و در این راستا باید منابع مالی پایدار نیز وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: این در حالی است که به دلیل عدم تامین چنین منابعی با مشکل مواجه هستیم که البته بحث تصویب قانون می تواند کمک کند.

یوسفی عنوان کرد: به عنوان عضو فراکسیون ورزش مجلس این آمادگی را دارم که در جهت حل مسائل قانونی فدراسیون های مختلف ورزشی گام بردارم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه لیگ های شهرستانی و ورزش محلات به نوعی تعطیل شده اند افزود: ما مربیان خوزستانی خوبی داریم و خواستار این هستیم که از این مربیان در رده های مختلف تیم های ملی استفاده شود.

وی اضافه کرد: در بخش مدیریتی نیز نیروهای خیلی خوبی داریم و اکنون نیز شاهد حضور آقایان طالقانی و ممبینی در هیئت رییسه فوتبال کشور هستیم و امیدوارم از نیروهای خوب استان نیز در کمیته داوران فدراسیون هم استفاده شود.

یوسفی در پایان نیز به محرومیت ایوب والی بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان اشاره کرد و گفت: امیدوارم ایوب والی را هم در عرصه ورزش داشته باشیم و مطمئناً حضور چنین بازیکن با کیفیتی می تواند به فوتبال ملی ما هم کمک کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان