کد خبر: 328883
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز از فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، منصور قمر شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با موضوع آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینای شهرستان بندر ماهشهر، با تجلیل از آتش نشانانی که برای مهار آتش این پتروشیمی با ایثار و فداکاری در گرمای طاقت فرسا، جان خود را در معرض خطر قرار دادند، گفت:این حادثه که از آن به عنوان بزرگترین حادثه صنعت پتروشیمی کشور یاد می شود با همراهی و همکاری آتش نشانان پس از ۶۰ ساعت مهارشد.
وی اظهار داشت: این موفقیت بزرگ حاصل کار تیمی خوب و سازمان یافته میان صنایع پتروشیمی و مدیریت استانی و شهری بود و جا دارد از شهروندان بندر ماهشهر، بندر امام خمینی، شهر چمران، شهرک طالقانی و روستاها و از سعه صدر آنها که در شرایط بحرانی سه روزه برای خاموش شدن آتش متوسل به دعا و ائمه اطهار علیهم السلام شدند و برای مشارکت در مهار آتش اعلام آمادگی کرده، به مسئولان اعتماد کرده و به شایعات توجه نکردند تشکر و قدردانی کنم.
فرماندار شهرستان ماهشهر در ادامه سخنانش با تشریح برخی ضعف ها و اشکالات در مدیریت مهار آتش سوزی گفت:برای شناسایی و رفع اشکالات و ضعف ها دو ستاد بحران شهرستان و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نشست تشکیل می دهند.
قمر افزود:همچنین باید برای تامین تجهیزات پیشرفته تری که در مهار این آتش سوزی ها کاربرد داشته باشد برنامه ریزی صورت بگیرد.
وی در ادامه سخنانش با تجلیل از پیام رهبر معظم انقلاب، گفت:پیام مقام معظم رهبری باعث شد تمامی خستگی ها و استرس های ناشی از این حادثه از تن بیرون شود.
فرماندار بندر ماهشهر اظهار داشت:به عنوان خادم مردم از وزیر نفت، معاون وزیر نفت، رییس ستاد مدیریت بحران کشور، استاندار خوزستان، شرکت مناطق نفت خیز، معاونان استاندار، شهرداری های بندرماهشهر، بندرامام خمینی (ره)، شهر چمران، شهرداری های استان، اداره بنادر، ملی حفاری، پخش فراورده های نفتی و کسانی که در مهار آتش نقش داشتند تشکر و قدردانی می کنم.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر از چهارشنبه ۱۶ تیرماه آغاز شد.
آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه ١٧ تیرماه تقریبا به طور کامل مهار شد.
آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید که بامداد شنبه نوزدهم تیرماه مهار شد.
به گفته مدیران شرکت بیمه ایران، این آتش سوزی ۶۰ میلیون یورو خسارت وارد کرد.
۷۱۰۴/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان