کد خبر: 328877
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، عبدالکاظم طالقانی شامگاه پنج شنبه در مراسم تجلیل از قهرمانان لیگ های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان خوزستان با تبریک کسب رتبه دوم اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در بین تمام ادارات کل استان ها، اظهار کرد: هیئت فوتبال خوزستان افتخار دارد که توانسته به عنوان برترین هیئت در جمع سایر هیئت های استانی کشور معرفی شود.

وی افزود: داشتن ۷۶ باشگاه ورزشی در لیگ های مختلف کشور و همچنین قهرمانی باشگاه استقلال خوزستان در لیگ برتر کشور و قهرمانی های فولاد خوزستان در رده های پایه، در مقایسه با باشگاه های ثروتمند کشور قابل تقدیر است.

رییس هیئت فوتبال خوزستان ادامه داد: بیش از ۲۳۰ باشگاه در سطح استان در رده های مختلف سنی با برگزاری لیگ های منظم استانی در بخش های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان داریم.

طالقانی گفت: همچنین آموزش مربیان و ارتقای سطح داوران و اهتمام به نونهالان و تیم های پایه، این آینده سازان جامعه فوتبالی استان با تشکیل آکادمی فوتبال و کشف استعدادهای جدید به همراه کادر مجرب در هیئت فوتبال استان و شهرستان ها بهترین نتیجه را در کارنامه ما جای داده است.

وی با بیان اینکه این افتخارات را مدیون تمام خوزستانی ها، پیشکسوتان و تماشاگران فهیم و به خصوص همت و تلاش مدیران لایق فوتبالی این استان هستیم تصریح کرد: انتظار می رودبا این کارنامه موفق، مسئولان فوتبال کشور و همچنین استان جهت ارتقا و کسب افتخارات بیشتر کمک های خوبی در این راه به ما داشته باشند تا بتوانیم با ایجاد نشاط در قومیت های مختلف استان و همچنین ایجاد همبستگی بین آنها محیطی سرشار از جوانمردی و پهلوانی را به وجود آوریم.

طالقانی همچنین با تقدیر و تشکر از حضور میهمانان این مراسم عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس تمام زیرساخت های ورزش استان تحت شعاع جنگ تحمیلی قرار گرفته بود به طوری که تمام امکانات ورزش استان در اختیار رزمندگان غیور بود و به دنبال آن نیز بسیاری از اماکن ورزشی و ورزشگاه ها تخریب شدند.

رییس هیئت فوتبال خوزستان افزود: هر چند بعد از جنگ در دوران سازندگی به بازسازی این اماکن پرداخته شد اما هنوز آثار فرسودگی جنگ بر این اماکن نمایان است.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه مدیریت های غیربومی و آب و هوای نامناسب استان از نظر گرما و گرد و غبار مزید بر علت بوده است اما این نابسامانی ها نتوانست جلوی پیشرفت فوتبال استان را بگیرد و با برنامه ریزی دقیق و تکیه بر ارزش های اسلامی جامعه ورزشی سالم و بانشاطی را تربیت کرده ایم.


 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان