کد خبر: 328871
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


یک عضو مجلس خبرگان رهبری ریشه برداشت‌های نامتعارف از بیت المال را روحیه اشرافی برخی از مسئولین و نقطه آغاز آن را در دوران پس از جنگ تحمیلی دانست.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» ریشه برداشتهای نامتعارف از بیت المال را روحیه اشرافی مسئولان معدود دانست و گفت: در نظام اسلامی، روحیه اشرافی‌گری نباید از سوی دولتمردان و مسئولان حکومتی ترویج شود.

وی خواستار برخورد قاطعانه و جدی دستگاه‌های نظارتی، هم در بخش دولتی و هم در بخش غیر دولتی با روحیه اشرافی‌گری شد و افزود: یکی از آرمانهای انقلاب اسلامی مبارزه با این پدیده مذموم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خلاء‌‌های قانونی و نظارتی که سبب دست‌درازی به بیت المال شده است، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی باید قانونی را تصویب و تایید کند که تفاوت کمترین و بیشترین حقوق حد معقول و متناسبی باشد و زندگی مسئولین طبق فرمایش علی (ع) باید هم سطح قشر متوسط و ضعیف جامعه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز با تاکید بر لزوم عذر خواهی و مجازات این افراد تصریح کرد: این افراد باید به دادگاه‌های صالحه معرفی شوند، برخورد جدی و قاطع با آنها صورت گیرد و مبالغی که به ناحق از بیت المال برداشت کرده‌اند از انها ستانده شود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان