کد خبر: 328835
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


روزنامه پاکستانی نوشت که «عبدالرحیم مسلم‌دوست» پس از ترک گروه تروریستی داعش مدعی شده است که این گروه از سوی آمریکا و برخی از سازمان‌های اطلاعاتی کمک مالی دریافت می‌کند. وی همچنین گفته است: ما اشتباه کردیم.

به گزارش دفتر منطقه‌ای عصر اهواز به نقل از «امت نیوز»، «عبدالرحیم مسلم‌دوست» پس از ترک کردن گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای به‌زبان پشتو مدعی شد که کمک مالی این گروه در افغانستان توسط هند، آمریکا و برخی از سازمانهای اطلاعاتی تأمین می‌شود.

مسلم‌دوست که به‌عنوان رئیس شورای علمای داعش نیز فعالیت کرده بود، نقش کلیدی در تأسیس این گروه تروریستی در افغانستان داشته است.

وی در این بیانیه گفته است که خلافت اسلامی یا دولت اسلامی شعار مورد علاقه مسلمانان جهان است.

عضو ارشد داعش در مورد کتاب ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه نیز اظهار داشت: بغدادی در این کتاب مسائل خلافت را مورد بحث قرار داد و زمانی که اعلام خلافت کرد ما احساس می‌کردیم که مسلمانان جهان اکنون مسیر خود را یافته‌اند بنابراین با او بیعت کردیم.

مسلم‌دوست ادامه داد: اکنون دریافتیم که مسیر اشتباه را انتخاب کرده بودیم، علمای داعش و سایر سرکردگان این گروه، ما را با دلایل مختلف متقاعد می‌کردند اما نمی‌دانستیم که این گروه در دستان ظالمانی مانند «حافظ سعید» قرار دارد.

وی تصریح کرد: کسانی در افغانستان که به سرکردگی داعش انتخاب می‌شوند با سازمان‌های اطلاعاتی جهانی ارتباط دارند.

برخی رسانه‌های خارجی در مهر ماه سال گذشته خبر داده بودند که مسلم‌دوست گروه تروریستی داعش را به‌دلیل سر باز زدن حافظ سعید از اصول اسلام و این گروه همچنین اقدام وی به کشتار، آنها را ترک کرده است.

انتهای پیام/.*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان