کد خبر: 328829
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس انجمن صنفی کارگران استان آذربایجان شرقی گفت: اگر بخواهند وزیر کار را استیضاح کنند، اجازه سوء استفاده تازه به قدرت رسیده‌ها را نمی‌دهیم و به نمایندگان مجلس اعتراض خواهیم کرد.

به گزارش عصر اهواز از تبریز، ناصر چمنی در همایش بزرگ استانی تشکیلات کارگری و کارفرمایی آذربایجان شرقی که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه نخستین جلسه وزیر کار در مجلس دهم، با مجمع نمایندگان نمایندگان آذربایجان شرقی برگزار شده است، اظهار داشت: این نشان از اهمیت دادن وزیر کار به حل مشکلات این استان است.

وی با بیان اینکه مشکلات کارگری در آذربایجان شرقی در کمترین میزان قرار دارد، افزود: انتظار نداریم کارگری برای دریافت حقوق ۸۰۰ هزار تومانی خود شلاق بخورد.

رئیس انجمن صنفی کارگران آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، واگذاری‌ها با اهلیت لازم در گذشته صورت نگرفته است، گفت: بسیاری از کارگران صنایع مادر استان بر اساس این واگذاری‌ها با مشکلات جدی مواجه شده اند.

چمنی، افزود: امروز ماشین سازی به عنوان یکی از صنایع برند آذربایجان به‌عنوان رد دیون واگذار شده و هیچ‌کس مسئولیتی قبول نمی‌کنند، ضمن اینکه مواد اولیه‌ای برای تولید در این کارخانه وجود ندارد و چند ماه است که کارگران این کارخانه پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه کارگران انتظار دارند شکاف به وجود آمده در حقوق کارگران، حل شود، ابراز داشت: با تمام فشار‌ها تلاش کرده‌اید که این فشار‌ها را حل کنید و بیشتر به طرفداری از کارگران تصمیم گرفته‌اید؛ در دوسال گذشته، حقوق‌ها بیش از تورم افزایش یافته ولی باید تلاش‌ها افزایش یافته و این شکاف ترمیم شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران آذربایجان شرقی، با بیان اینکه برخی برای گرفتن رانت هیئت مدیره شستا در برابر شما ایستاده‌اند و می‌خواهند به دلیل این موضوع شما را به استیضاح بکشند، تصریح کرد: برخی اعضای لیست امید ما را نا‌امید کردند و وزیری چون شما باید مقابل رانت خواری‌ها بایستید.

وی تاکید کرد: اگر بخواهند شما را استیضاح کنند، اجازه سوء استفاده تازه به قدرت رسیده‌ها را نمی‌دهیم و به نمایندگان مجلس اعتراض خواهیم کرد.

چمنی ادامه داد: در واگذاری‌ها باید اهلیت خریداران تایید شود و با این موضوع شاهد ورشکستگی کارخانجات و اخراج کارگران نخواهیم بود.

رئیس انجمن صنفی کارگران آذربایجان شرقی در پایان با تاکید بر اینکه ما خواهان امنیت شغلی کارگران هستیم، تصریح کرد: امروزه دیگر نباید شاهد قراردادهای موقت و سفید امضا بین کارگران باشیم، چراکه پس از سال‌ها بدون کوچک‌ترین مدرک اخراج می‌شوند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان