کد خبر: 328781
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس مجلس گفت: در حال حاضر وضعیت رکود در اقتصاد جدی است و باید تمهیدات بیشتری برای حضور با انگیزه‌تر مردم در فعالیت‌های تولیدی اندیشیده شود.

به گزارش عصر اهواز از قم، علی لاریجانی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل صداوسیمای قم اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت رکود در اقتصاد جدی است و باید تمهیدات بیشتری برای حضور باانگیزه‌تر مردم در فعالیت‌های تولیدی اندیشیده شود.

وی گفت: صداوسیما باید مشکلات و مسائل را پوشش دهد تا زمینه رفع مشکلات و تسریع در رونق اقتصادی فراهم شود.

رئیس مجلس افزود: برای رونق روستاها علاوه بر توجه به بخش کشاورزی باید به موضوعاتی مانند توسعه صنایع تکمیلی، رونق معادن و کارآفرینی توجه شود تا با ایجاد اشتغال برای جوانان از رشد مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

رئیس مجلس خطاب به مدیران صدا و سیمای استان قم افزود: ایجاد روحیه امید واقعی در مردم، یک کار استراتژیک است و برای بهبود شرایط اختصاصی باید مردم بیشتر در اقتصاد حضور داشته باشند.

لاریجانی با اشاره به کارآفرینی‌هایی که در استان قم صورت گرفته، تاکید کرد: باید اخبار کارآفرینی و رونق تولید در استان‌ها بیشتر پوشش داده شود و از این موضوع تمامی سازمان‌ها مانند صداو سیما حمایت کنند؛ به طور مثال در استان قم مدل‌های خوبی در زمینه کارآفرینی وجود دارد که باید در این رابطه اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شود.

رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر ضرورت پوشش رسانه‌ای در زمینه موفقیت‌ها در عرصه صادرات محصولات کشاورزی افزود: فعالیت‌های خوبی در ارتباط با گردشگری انجام شده و همچنین کارهای خوبی در ارتباط با پرورش ماهی و توسعه معادن در استان قم صورت گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: صدا و سیما با کارهای حرفه‌ای می‌تواند زمینه آشنایی بیشتر مردم را با کارآفرینی فراهم کند تا به پیشرفت کشور کمک شود.

انتهای پیام/



منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان