کد خبر: 328731
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


ارتش سوریه در ادامه عملیات آزدسازی حلب از دست گروه‌های تروریستی، کارگاه‌های الخالدیه در شمال این شهر را آزاد کرد.

به گزارش خبرنگار عصر اهواز در دمشق، ارتش سوریه با پشتتیبانی نیروهای مقاومت، کنترل کامل کارگاههای الخالدیه در شمال حلب را به دست گرفت.

نیروهای نظامی سوریه همچنین بعد از درگیری‌های شدید با گروههای تروریستی به فلکه اللیرمون در شمال حلب رسیدند.

درگیری ارتش سوریه و تروریست‌ها در شمال حلب

همچنین درگیری‌ بین ارتش سوریه و تروریستها از سمت کوه الشویحنه و معاره الارتیق در حومه شمالی حلب همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر برخی اخبار هم از حمله هوایی ارتش سوریه به ستونهای بزرگی از گروههای تروریستی در شمال غرب حلب که برای کمک به سایر گروههای تروریستی در حال حرکت بودند حکایت دارد.

منابع معارضان به کشته شدن بیش از ۲۰۰ تروریست که اجساد آنها در مناطق درگیری در حلب قدیم و گذرگاه الکاستیلو و الملاح باقی مانده است، خبر دادند.

شدت گرفتن اختلافات در بین گروه‌‌های تروریستی

همزمان با این تحول، اختلافات بین گروههای تروریستی به دلیل مشارکت در عملیات در مزارع الملاح و الکاستیلو شدت گرفته است و گروههای تروریستی نورالدین الزنکی، فیلق الشام و گروه احرار الشام از این مناطق عقب‌نشینی کرده‌اند.

در همین راستا ابویوسف المهاجر سخنگوی گروه تروریستی احرار‌الشام گفت که این گروه به دلیل اختلاف درباره نقشه حمله و بسیار ضعیف بودن درصد موفقیت، در نبردهای الملاح شرکت نمی‌کند و آن را خودکشی نظامی می‌داند.

تحلیلگران معتقند که خروج برخی از گروههای تروریستی از نبردهای شمالی حلب گامی است که با تاخیر آغاز شده است، زیرا دیگر توانی برای این گروهها باقی نمانده که بتوانند به وسیله آن با طمع‌ورزی های النصره در منطقه مقابله کنند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان