کد خبر: 328717
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، نخستین جلسه کمیته مناسب سازی اماکن و معابر عمومی سال ۹۵ شامگاه چهارشنبه در فرمانداری ویژه خرمشهر برگزار شد.

در این جلسه که سید جواد موسوی معاون عمرانی فرماندار خرمشهر به عنوان رییس جلسه و علی فرحانی رییس بهزیستی به عنوان دبیرجلسه بودند، بررسی مهمترین اقدامات انجام شده دستگاه ها در زمینه مناسب سازی محل ادارات و  اماکن عمومی به عنوان دستور جلسه مطرح شد.

معاون فرماندار خرمشهر در این جلسه با تاکید بر اهمیت مناسب سازی اماکن و محل های عمومی برای تردد معلولین و جانبازان، عنوان کرد: دستگاه ها در زمینه مناسب سازی اماکن و محل های عمومی برای تردد معلولان و جانبازان وظایف قانونی دارند که طبق قانون دستگاه ها موظفند زمینه راحتی این قشر را فراهم کنند.

سید جواد موسوی افزود: بانک ها نیز باید برای اصلاح ورودی های شعبشان اقدام کرده و  استانداردها را از بهزیستی وسازمان نظام مهندسی دریافت کنند و بهزیستی نیز موظف است اداره ها را در این راستا به صورت مستمر رصد کند.

وی از ادارات و نهادها خواست در صورتی که در زمینه مناسب سازی مشکل دارند به فرمانداری و دبیرخانه مناسب سازی در بهزیستی اعلام کنند.

در این جلسه مصوب شد تمام دستگاه های دولتی اعتبارات مورد نیاز مناسب سازی ساختمانهای خود را پیش بینی و در اعتبارات عمرانی مورد نیاز منظور کنند، همچنین مشکلات، موانع و مسائل مربوط به انجام مناسب سازی در دستگاه خود را جمع بندی و هر دو را به فرمانداری ارسال کنند و فرم های مناسب سازی تحویل شده به آنها را نیز تکمیل و به اداره بهزیستی تحویل دهند.

همچنین در این نشست مصوب شد سازمان نظام مهندسی و بهزیستی دستورالعمل ها واستانداردهای مناسب سازی اماکن عمومی را برای اجرا به شهرداریهای، خرمشهر و مینوشهر و راه وشهرسازی ارسال کنند و بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان هم مشکلات و مسائل مربوط به توقفگاه های خودروهای جانبازان پس از جمع بندی و به منظور بررسی بیشتر به پلیس راهور نیروی انتظامی ارائه کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان