کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 328700
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی فرحانی شامگاه چهارشنبه در نخستین جلسه کمیته مناسب سازی اماکن و معابر عمومی سال ۹۵  در محل فرمانداری اظهار کرد: ۲۶۰ نفر از معلولین تحت پوشش محصل و ۲۳ نفرشان نیز دانشجو هستند.

وی عنوان کرد: معلولین و جانبازان باید همانند سایر افراد جامعه بتوانند به راحتی در جامعه تردد و خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند و این یک وظیفه قانونی و حتی شرعی است که باید انجام شود.

رئیس اداره بهزیستی خرمشهر با بیان اینکه قانون جامع معلولین درحال بازنگری در دولت و مجلس است، افزود: تصویب این قانون پشتوانه اجرایی قوی برای اجرای مصوبات اینگونه جلسات است.

وی با اشاره به دشواری معلولین و جانبازان برای استفاده از خدمات بانک ها در خرمشهر اضافه کرد: بعضی از ساختمان های شعب بانکهای شهرستان به گونه ای است که معلول و جانباز نمی تواند از آنها خدمات دریافت کند و باید اصلاح شوند.

فرحانی بیان کرد: به منظور انجام بررسی بیشتر در شهرستان در این خصوص و انعکاس نتایج به استان، ادارات و نهادها باید فرم های مناسب سازی را با دقت تنظیم و به بهزیستی عودت دهند.

رئیس اداره بهزیستی خرمشهر توضیح داد: از مشخصات فرم جدید این است که ادارات باید در رابطه با ورودی اصلی ساختمان، سطوح شیب دار، مسیر عبور در راهروها، راه پله، سرویس های بهداشتی، آسانسور، سالن های اجتماعات، سیستم اطلاع رسانی مربوط به ساختمانشان نظر دهند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان