کد خبر: 328641
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اسامی ۸ کاندیدای ریاست دیوان محاسبات در دوره جدید منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی عصر اهواز، کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات  برنامه‌هایشان را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کرده‌اند.

اسامی 8 کاندیدای ریاست دیوان محاسبات که برنامه‌هایشان را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کرده‌اند، به شرح زیر است:

غلامرضا اسدالهی نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس نهم، امین‌حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات، اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس نهم، علی کامیار نماینده مردم ارومیه در مجالس دوم، سوم و چهارم، فداحسین مالکی دبیر پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس نهم، علیرضا منادی نماینده مردم تبریز در مجلس نهم، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس نهم.

به گزارش تسنیم، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس، دادستان و مستشاران دیوان محاسبات به مدت چهار سال با رأی اکثریت نمایندگان انتخاب می‌شوند.

در حال حاضر، امین‌حسین رحیمی ریاست دیوان محاسبات کل کشور را برعهده دارد که مسئولیت مستشاری این نهاد نیز بر  عهده فیاض شجاعی قرار دارد.

امین‌ حسین رحیمی در جلسه علنی روز چهارشنبه، ۱۳ شهریور سال ۹۲ از مجموع ۱۹۰ رأی اخذ شده، با ۱۷۹ رأی، اعتماد وکلای ملت در مجلس نهم را برای تصدی سمت ریاست دیوان محاسبات کسب کرده بود.

در همین زمینه حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و برخوار و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  به خبرنگار پارلمانی عصر اهواز گفته است که رئیس، دادستان و مستشاران دیوان محاسبات در یکی از جلسات کمیسیون برنامه و بودجه، در هفته آینده و با رأی اکثریت اعضای کمیسیون برای معرفی به صحن علنی انتخاب می‌شوند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان