کد خبر: 328608
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، نورالله حسن زاده عصر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی خوزستان در سالن جلسات استاندار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از تصویب طرحی در کشور به دستور کارگروه کشوری اقتصاد مقاومتی هر روز در سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیرخانه جلساتی را با نمایندگان بانک ها، استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی داریم و طرح های ثبت نام شده در سامانه بهین یاب را بررسی می کنیم.

وی افزود: تاکنون یک هزار و ۱۵۰ طرح در سامانه بهین یاب ثبت نام شده و بعد از بررسی با حضور بانک ها تسهیلاتی به آنها پرداخت می شود. گروه اول طرح ها بر اساس سرمایه در گردش و نقدی واحدهای فعال با زیر ظرفیت که قصد رسیدن به ظرفیت تولید دارند، را بررسی می کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: گروه دوم طرح ها بر اساس سرمایه ثابت و پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد داشتن مورد بررسی قرار می گیرند. در حال حاضر بین طرح های ثبت نامی ۳۱۱ مورد از آنها در کارگروه مصوب شدند و ۱۹۴ مورد به بانک ها معرفی شدند.

حسن زاده بیان کرد: ۲۵۵ طرح بر اساس سرمایه در گردش و ۵۶ طرح نیز بر اساس سرمایه ثابت بررسی شدند. تا هفته گذشته استقبال خوبی نشد چون هنوز نرخ سود تسهیلات بر پایه ۲۱ درصد بود ولی وقتی رسما این نرخ سود را ۱۸ درصد اعلام کردند، رغبت و استقبال واحدها بیشتر شده است.

وی عنوان کرد: طی دو روز گذشته مراجعات بسیاری برای دریافت تسهیلات به بانک ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان داشتیم. تاکنون بیش از چهار میلیارد تومان از مبلغ بیش از ۱۲ میلیارد تومان طرح هایی که مصوب شد را پرداخت کردیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با ابراز امیدواری از اینکه بیشتر وقت جلسات آینده برای نتیجه مصوبات باشد، گفت: پول باید وارد تولید شود که در راستای حفظ اشتغال موجود، به ظرفیت رساندن واحدهای تولیدی، تکمیل طرح های با پیشرفت ۶۰ درصد فیزیکی

حسن زاده یادآور شد: امروز حدود ۱۴ طرح جدید از شهرستان های مختلف تصویب شده و نامه های معرفی خود را برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل دریافت می کنند.

وی خبر داد: ۴۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی تعیین شده ولی وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ محدودیتی تعیین نکرده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان