کد خبر: 328605
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نویسنده سرشناس مصری در مقاله‌ای نوشت که اسرائیل هم اکنون عادی سازی روابط با برخی کشورهای عرب خلیج فارس را آغاز کرده است.

به گزارش گروه بین الملل عصر اهواز، "فهمی هویدی" نویسنده سرشناس مصری در مقاله ای در روزنامه الشروق مصر نوشت سفر سامح شکری وزیر امور خارجه مصر به تل آویو نشان از زمینه سازی برای روابط با رژیم اشغالگر است.

فهمی هویدی افزود بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه مصر درباره سفر سامح شکری به تل آویو چندان اطمینان بخش نیست و نمی توان باور کرد هدف از این سفر تلاش برای پیشبرد روند صلح است.

وی در ادامه یادآور شد کابینه کنونی در اسرائیل از دو تروریست مشهور یعنی نتانیاهو و لیبرمن تشکیل شده است که به دشمنی با فلسطینیان مشهورند و این در حالی است که با تشکیلات خودگردان همکاری امنیتی دارند. بنابر این چندان نگرانی از فلسطینیان ندارند که بخواهند طرح صلح را بپذیرند زیرا دولت کنونی اسرائیل، خود را در اقتدار کامل و تشکیلات خودگردان و دولت های عربی را در ضعف می بیند.

وی تاکید کرد  نشانه اقتداری که تل آویو برای خود قائل است این است که اسرائیل هم اکنون عادی سازی روابط با برخی کشورهای عرب خلیج فارس را آغاز کرده است.

فهمی هویدی با این حال تصریح کرد هدف از سفر چند ساعته سامح شکری به تل آویو بسیار مبهم است هرچند مردم مصر آنقدر در مشکلات روزمره گرفتارند که فرصت پرداختن به این سئوال را ندارند که سامح شکری چرا به تل آویو سفر کرده است.

انتهای پیام/.منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان