کد خبر: 328596
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز همایون قنواتی چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات استاندار برگزار شد خواستار افزایش بودجه فرهنگی این استان شد و اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها متولی حوزه فرهنگ و هنر است و مطالبات جامعه هنری، مطبوعات و سایر گروه ها و انجمن ها از این اداره بسیار بالاست که این اعتبار کفاف انتظارات را نمی دهد.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در جامعه اظهار کرد: با این اعتبار نمی توانیم هیچ کدام از نیازها و انتظارهای گروه های مختلف مردمی را در حوزه فرهنگ پاسخگو باشیم.
قنواتی تصریح کرد: وظایف این اداره و مناسب های فرهنگی استان با توجه به تنوع فرهنگی و قومی و جغرافیایی بسیار زیاد و اعتبارات این بخش بسیار اندک است به طوری که با اعتبارات این بخش پارسال فقط توانستیم نمایشگاه کتاب را برگزار کنیم.
وی اظهار کرد: اعتبارات عمرانی این اداره کل در سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یافت و ۳۰ درصد از اعتبارات نیز اختصاص داده نشد که باعث شده همه طرح ها معطل بماند.

*بدهی چهار هزار میلیاردی
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان نیز در این نشست با اشاره به بدهی چهار هزار میلیارد ریالی این اداره کل گفت: در خوشبینانه ترین حالت ۵۰۰ میلیارد ریال از این بدهی ها مربوط به پیمانکاران است که در معیشت مردم نقش دارد و باید به آن توجه شود.
منوچهر رحمانی خواستار توجه بیشتر به پرداخت دیون شد و افزود: باید به مشکلات اعضای شورای برنامه ریزی توجه عمیق تری شود و علاوه بر برنامه ریزی به واقعیت های موجود نیز توجه کرد.
۷۱۵۱/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان