یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 328564
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تهران و کابل مشترکات فراوانی دارند، گفت: ۳۰۰هزار دانش‌آموز و ۱۶هزار دانشجو و فارغ‌التحصیل افغانستانی در ایران حضور دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی عصر اهواز، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز (چهارشنبه ۲۳ تیر) با هیئتی از فعالان سیاسی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو مشاور رئیس جمهور افغانستان، تعدادی از اساتید دانشگاه، فعالان سیاسی، فرهنگی و رئیس و اعضای شورای ولایتی استان هلمند افغانستان حضور داشتند.

ولایتی در این دیدار، با بیان اینکه ایران و افغانستان مشترکات تاریخی، اعتقادی، دینی، مذهبی و فرهنگی دارند، گفت: کمتر کشوری پیدا می‌شود که چنین اشتراکات متعددی داشته باشد. ما حتی برای سخن گفتن با یکدیگر نیز نیاز به مترجم نداریم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یکی از کشورهای بسیار مهمی که نقش تأثیرگذاری و شکل‌گیری فرهنگ و تمدن اسلامی داشته افغانستان بوده است.

وی تصریح کرد: افغانستان از موقعیت بسیار مهم جغرافیایی و سیاسی برخوردار است که این موضوع سبب شد در گذشته شورویها و انگلیسیها و اکنون نیز آمریکاییها به این کشور چشم طمع داشته‌اند و بحمدالله مجاهدت مردم افغانستان منجر به پیروزی آنها شده است.

ولایتی تأکید کرد: از ابتدای بروز مشکلات دراز‌مدت در افغانستان، جمهوری اسلامی ایران شاهد حضور تعداد زیادی از مهاجمین افغانستانی در این کشور بوده و هست که کنار مردم ایران زندگی می‌کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افغانستان از امکانات و نعمات زیرزمینی بسیار زیادی برخوردار است. به‌تازگی قراردادی میان ایران، هند و افغانستان منعقد شده که آنها می‌توانند از امکانات ایران برای صادرات و واردات خود استفاده کنند.

وی به تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان افغانستانی در ایران اشاره کرد و گفت: حدود ۳۰۰ هزار دانش‌آموز و ۱۶ هزار دانشجو و فارغ‌التحصیل افغانستانی در ایران مشغول به تحصیل هستند.

ولایتی با اشاره به دستور اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ثبت‌نام از فرزندان افغانستانی که در ایران هستند، گفت: این دستور باعث شد که بلااستثناء هر کودک و یا جوان افغانستانی که در ایران حضور دارد تحصیل کند و آموزش ببیند که این نکته بسیار مثبتی است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: هر دو کشور مشکلات مشترکی دارند، تهاجم بیگانگان و مخالفین اسلام و فرهنگ افغانی و ایرانی باعث شده که آنهایی را که به‌دنبال سلطه فرهنگی در کشورهای اسلامی هستند به کشور ما و شما چشم طمع داشته باشند، البته شکر خدا مردم به این آگاهی رسیده‌اند که مقابل نفوذ آنها را بگیرند.

وی افزود: در حوزه‌های علمی و بین‌المللی می‌توان مطالعات مشترک داشت و این کار را میان و افغانستان ادامه داد. در حوزه دانشجویی تعداد دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ما بیش از حد نیاز کشور است و ما ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو داریم. همچنین تعداد زیاد صندلی خالی در مراکز آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

ولایتی خاطرنشان کرد: این امکانات آموزشی هم در دانشگاههای دولتی و هم در دانشگاههای غیردولتی وجود دارد و ما این آمادگی را داریم که بورسیه در اختیار دانشگاههای افغانستان از جمله دانشگاههای هلمند قرار دهیم که تحصیلات تکمیلی خود را در اینجا بگذرانند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه تحصیلات تکمیلی توانمند است و یکی از حوزه‌هایی که بعد از انقلاب در کشور توسعه یافت آموزش تحصیلات عالی بود.

وی در ادامه سخنان خود به تعداد افراد غیرایرانی در دانشگاهها، مراکز آموزش عالی کشور و حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: حدود دهها هزار نفر از کشورهای مختلف عربی،‌ آسیایی، اروپایی، آمریکای لاتین و دیگر کشورهای جهان در جمهوری اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

حاجی محمد کریم رئیس شورای ولایت هلمند در این دیدار با بیان "از کشور همسایه و دوست افغانستان، ایران بسیار سپاسگزاریم"، گفت: ایران در بخشهای مختلفی از جمله توسعه، اقتصاد، آموزش و پرورش و عمران بیش از کشورهای منطقه به ما کمک کرده است.

وی افزود: در استان هلمند حدود ۳۰۰ مدرسه، ۴ دانشگاه دولتی و خصوصی فعالیت دارد که حدود ۵۰۰۰ دانشجو در بخشهای مختلف درحال  تحصیل هستند.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان