یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 328529
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز دکتر سید مرتضی افقه در نخستین همایش ملی بررسی راهکارهای توسعه و افزایش بهره وری در شرکت های تعاونی در اهواز اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی تعریف مشخصی ندارد فقط با آن جمله سازی می کنند. تا کی قرار است قابلیت ها و ظرفیت ها را ذکر کنیم.
وی گفت: تعریف ما از توسعه مشکل دارد باید اول تکلیف خودمان را با توسعه روشن کنیم، هنوز در سال ۱۹۷۰ مانده ایم، نفت را می فروشیم و با آن پل و جاده می سازیم و بعد اسمش را توسعه می گذاریم.
وی بیان کرد: افراد باید توسعه یافته شوند چراکه این افراد هستند که ثروت تولید می کنند؛ وقتی آدم ها توسعه نیافته باشند هر چه قدر پول نفت هم به آنها بدهیم باز آن را نفله می کنند. اگر اخبار تخریب منابع کشور را بررسی کنیم می بینیم که در این زمینه رکورد زده ایم؛ آب، خاک، جنگل، انرژی و همه را تلف کرده ایم و مهم تر از همه افراد را از بین می بریم.
افقه ادامه داد: برای رسیدن به توسعه پیش نیازهایی لازم است، ابتدا باید خود توسعه را بخواهیم و دوم آمادگی پرداخت هزینه توسعه را داشته باشیم و سوم جامعه را برای دستیابی به توسعه به ابزار تجهیز کنیم؛ سالانه به خاطر نداشتن ابزار توسعه، تعداد زیادی از نخبگان ما از کشور می روند.
وی گفت: توسعه فرآیندی است که انسان توسعه نیافته را به انسان توسعه یافته تبدیل کرده و انسان توسعه یافته قادر است با نیروی عقل و اندیشه از منابع محدود موجود محصول بیشتری تولید کند و این یعنی افزایش بهره وری نرخ رشدهای اقتصاد کشورهای پیشرفته.
استادیار دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: وقتی یک چاه نفت آتش می گیرد همه کشور را برای آن بسیج می کنند اما وقتی آدم های ما از این کشور می روند هیچ کسی ککش گزیده نمی شود.
مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان، نیز در این همایش گفت: هدف از برگزاری این همایش این است که با توجه به محورهای تعیین شده در شرایط اجتماعی با راهکارهای علمی، نقش تعاون را در اقتصاد کشور ارتقا دهیم.
هوشمند صفایی افزود: فعال کردن تعاونی ها، مشارکت مردم را در فعالیت اقتصادی درپی دارد، چرا که هر جا مردم حضور داشتند موفقیت در حوزه اقتصادی تضمین شده است. برای واگذاری اقتصاد به مردم بهترین شیوه تعاونی ها هستند.
وی اظهار کرد:امام خمینی(ره) همیشه بر توسعه و عدالت اجتماعی و همچنین توزیع عادلانه ثروت تاکید داشتند برای همین توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی و برطرف کردن فقر از اهدافی است که اقتصاد تعاونی ها دارند.
او توضیح داد: تعاونی ها می توانند در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اثر بخش باشند و جوانان را وارد فعالیت های اقتصادی و فرهنگی کنند.
صفایی با اشاره به ظرفیت های خوزستان در حوزه های مختلف اقتصادی بیان کرد:خوزستان با این همه منابع می تواند در مساله اقتصادی پایلوت، و الگوی مناطق دیگر در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
وی گفت: تعاونی ها ۱۰ درصد اشتغال خوزستان را تامین کرده اند،۲۰ درصد از صادرات خوزستان از طریق تعاونی ها انجام می شود،۷۰ درصد از پرورش میگو در اختیار تعاونی ها و ۵۵ درصد ساخت و سازها در این استان توسط تعاونی های مسکن است.
وی کار فرهنگی و تشریح مزیت تعاونی برای مردم را برای توسعه تعاونی ها لازم دانست و افزود: به عملکرد دانشگاه ها نقد دارم؛ آنها باید به سمتی بروند که سطح دانش جوانان را افزایش دهند؛ پارسال ۱۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شد که ما فقط توانستیم چهار هزار و ۲۰۰ نفر را معرفی کنیم چرا که بقیه الفبای رشته شان را نمی دانستند. دانش آموختگان دانشگاهی ما بار علمی ضعیفی دارند و باید آموزش فنی حرفه ای را یاد بگیرند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان نیز با بیان اینکه توسعه دو منشا برون زا و درون زا دارد گفت: آنچه کشور ما را با مشکل روبه رو کرده این است که اقتصاد ما برون زا است.
مهرداد نیکو افزود: در توسعه درون زا موتور رشد، بخش خصوصی است. به خاطر نامساعد دانستن محیط کسب و کار، بخش خصوصی علاقه به فعالیت ندارد. همچنین بخش خصوصی معتقد است در بخش های خوب، دولت خودش وارد می شود و اجازه ورود را به ما نمی دهد.
وی ادامه داد: مالکیت نیز در اقتصاد بسیار موثر است؛ بخش خصوصی بخش کوچکی است و رشد هم نکرده است و مالکیت آن بسیار محدود است اما بخش تعاون نه دولتی است و نه خصوصی.
او همچنین گفت: وظیفه وزارت تعاون و کار به عنوان متولی این است که از ظرفیت برنامه توسعه ششم استفاده کند چراکه این برنامه می تواند خلاهای موجود قانون را پوشش دهد.
۷۱۶۰/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان