کد خبر: 328514
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز در اطلاعیه اداره کل بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به هشدار هواشناسی خوزستان وزش باد شدید در کشور عراق و غرب استان موجب برخاستن گرد و غبار می شود که شاهد تداوم پدیده گرد و غبار و خاک و کاهش دید از عصر چهارشنبه تا پایان هفته جاری در اکثر نقاط استان خواهیم بود.
در ادامه این اطلاعیه از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خواسته شده است نسبت به اتخاذ تصمیم های لازم اقدام کنند.
همچنین به شهروندان به ویژه صیادان، لنج داران، صاحبان قایق های موتوری، کشاورزان، بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، مسافران، دامداران، عشایر، ساکنان مناطق در معرض خطر و مناطق با احتمال وقوع تندبار توصیه شده که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.
خارج نشدن غیرضروری از منزل و محل کار و تقلیل فعالیت بدنی در روزهای گرد و غبار، استفاده از ماسک مناسب در زمان قرار گرفتن در فضاهای باز از جمله اقدام هایی است که شهروندان باید در روزهای گرد و غبار مدنظر داشته باشند.
استان خوزستان در سال جاری بارها با پدیده گرد و غبار با منشا داخلی و خارجی رو به رو بوده است.
این میهمان ناخوانده بیش از ۱۵سال است که شهروندان خوزستانی و بسیاری از استان های همجوار(ولی باشدت کمتر)را آزار می دهد و گاهی اوقات شدت و غلظت آن تعطیلی اداره های دولتی برهی شهرهای خوزستان را به دنبال داشته است.
۷۱۵۱/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان