کد خبر: 328502
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول روز چهارشنبه و برای نخستین بار در شهر میانرود از توابع بخش مرکی دزفول تشکیل جلسه داد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان دزفول در این نشست با اشاره به جمعیت ۱۰۰ هزار نفری بخش مرکزی دزفول گفت:ایجاد نمایندگی آموزش و پرورش در این بخش با جمعیت دانش آموزی بالا برای ارائه خدمات به جامعه دانش آموزی ساکن در این منطقه ضروری است چرا که ساکنان پنج شهر تابعه این بخش برای پیگیری مسایل و مشکلات آموزشی خود سرگردان بوده و به ناچار به شهر دزفول تردد می کنند.
عبدالعلی کریمی از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دزفول خواست تا پیش از تاسیس اداره دوم آموزش و پرورش در این بخش نسبت به اختصاص دفتری در محل اداره آموزش و پرورش دزفول برای پیگیری مسایل و مشکلات آموزش و پرورش اهالی بخش مرکزی اقدام کند.
منوچهر زارع کریمی از اعضای شورای شهر صفی آباد نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت راه اندازی دفتر نمایندگی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در بخش مرکزی گفت: افتتاح اداره دوم آموزش و پرورش در بخش مرکزی مطالبه چند ساله مردم و مسئولان این بخش است که با بی توجهی مسئولان استان مواجه شده است.
وی ادامه داد: مسئولان شهرهای اقماری بخش مرکزی دزفول برای پیگیری مسایل مربوط به حوزه آموزش و پرورش شهرهای خود در ادارات مرتبط سرگردان هستند.
علی اصغر پهلوان رئیس شورای شهر میانرود دزفول نیز در این نشست با بحرانی خواندن کمبود فضاهای آموزشی در این شهر ادامه داد:ایجاد دفتری خاص پیگیری مشکل آموزشی بخش مرکزی دزفول در این منطقه راه گشای بسیاری از مشکلات است.
وی اظهار کرد: استعداد های فراوانی در شهر میانرود دزفول وجود دارد که به دلیل نبود امکانات مناسب آموزشی شکوفا نمی شوند.
پهلوان گفت:هزار و ۵۵۰ دانش آموز شهر میانرود در ۶ آموزشگاه و در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند که چهار آموزشگاه با قدمت ۴۰ ساله نیاز به بازسازی فوری دارند.
پروین امیدقلعه سیدی رئیس شورای شهر شمس آباد دزفول نیز گفت: بیش از ۳۰۰ دانش آموز در مدرسه ابتدایی ۲۲ بهمن قلعه سید شهر شمس آباد دزفول مشغول به تحصیل هستند که به دلیل کمبود فضای آموزشی بخشی از راهرو، نمازخانه و بخشی از آزمایشگاه این مدرسه به کلاس درس تبدیل شده اند.
وی پیگیری مسئولان شهرستان دزفول برای افتتاح نمایندگی اداره آموزش و پرورش دزفول در بخش مرکزی این شهرستان را خواستار شد.
طاهر مری زاده رئیس شورای شهر امام(ره) دزفول با انتقاد از بی توجهی مسئولان استان برای افتتاح دفتر نمایندگی آموزش و پرورش در بخش مرکزی دزفول گفت: برای پیگیری مشکلات بخش مرکزی افتتاح دفتر نمایندگی آموزش و پرورش در این بخش الزامی است.
وی مشکل فضای آموزشی این شهر را ناشی از کمبود نیروی انسانی برشمرد و ادامه داد: پارسال مدارس سه شهر بخش مرکزی دزفول مشاور و کارشناس بهداشتی نداشتند.
علیرضا تمیمی عضو شورای شهر سیاه منصور دزفول با متعدد خواندن مشکل آموزشی این شهر گفت: عقب افتادگی، محرومیت، گستردگی و جمعیت بالای شهرستان دزفول افتتاح دفتر نمایندگی آموزش و پرورش در دزفول را به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل کرده است.
غلامرضا نصراله پور معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این نشست گفت:پیگیری زیادی برای اخذ مجوز راه اندازی دفتر نمایندگی آموزش و پرورش در بخش مرکزی دزفول از طریق آموزش و پرورش خوزستان صورت گرفته است.
وی با اشاره به سیاست دولت در راستای کوچک سازی ساختار اداره های دولتی افزود: تاکنون پیگیری برای راه اندازی دفتر نمایندگی آموزش و پرورش در بخش مرکزی دزفول به نتیجه نرسیده است.
مدیر آموزش و پرورش دزفول با تایید وجود برخی مشکلات در شهرهای اقماری این شهرستان گفت:با وجود تمام مشکلات شهرستان دزفول از نظر آموزشی وضعیت خوبی در استان خوزستان دارد.
جمعیت دانش آموزی دزفول ۷۳ هزار نفر در مقاطع مختلف تحصیلی است.
شهرستان دزفول دارای چهار بخش مرکزی، چغامیش، سردشت و شهیون بوده که بخش مرکزی دزفول شامل شهرهای شمس آباد، میانرود، سیاه منصور، صفی آباد و امام(ره) با
۳۸ روستا و ۱۱۰ هزار نفر جمعیت پرجمعیت ترین بخش دزفول می باشد.
بخش کوهستانی سردشت دزفول با ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت و افزون بر ۲۴ هزار نفر جمعیت در ‎ ۳۵کیلومتری شمال دزفول پیش از این به دلیل وسعت شهرستان دزفول به عنوان منطقه آموزشی از مدیریت آموزش و پرورش دزفول مستقل شده است.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان