کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 328493
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز از خانه ملت، فریدون حسنوند گفت:از آنجا که حادثه پتروشیمی بوعلی درسطح ملی بوده است، لذا کمیسیون انرژی مجلس به این موضوع ورود کرده و بررسی ها برای ریشه یابی آن تا حصول نتیجه ادامه پیدا می کند.
نماینده مردم اندیمشک درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست برآورد خسارات آتش سوزی در پتروشیمی ماهشهر و راهکارهای پیشگیری از حادثه های مشابه ارائه می شود، افزود:میزان موفقیت عمکرد سیستم ایمنی پتروشیمی مذکور و همچنین مناسب یا عدم کیفیت تجهیزات مناسب این پتروشیمی بررسی می شود.
حسنوند رد ادامه سخنانش با بیان تشکیل کارگروه بررسی آتش سوزی پتروشیمی بوعلی، ادامه داد:مقرر شد هیاتی از نمایندگان مجلس، بخش هایی از پدافند غیرعامل، متخصصان و کارشناسان فنی به منطقه اعزام شوند و گزارش های در خصوص آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر به کمیسیون ارائه شود و پس از جمع آوری اطلاعات و استماع نظر وزیرنفت گزارشی در این خصوص تهیه شود.
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بایان اینکه گزارش نهایی به صحن علنی و رسانه ها ارائه می شود، افزود:دلایل و ریشه های وقوع حادثه و راهکارهایی در زمینه مدیریتی،فنی و ایمنی دراین گزارش گنجانده می شود تا از تکرار حوادث این چنینی که خسارت فراوانی برای کشور به همراه دارد، جلوگیری شود.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر از چهارشنبه ۱۶ تیرماه آغاز شد.
آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه ١٧ تیرماه تقریبا به طور کامل مهار شد.
آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید که بامداد شنبه نوزدهم تیرماه مهار شد.
به گفته مدیران شرکت بیمه ایران، این آتش سوزی ۶۰ میلیون یورو خسارت وارد کرد.
۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان