کد خبر: 328461
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز غلامرضا نصراله پور روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش در شهر میانرود در بخش مرکزی دزفول افزود: از مجموع پنجهزار و ۲۰۷ داوطلب ثبت نام کننده برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها در سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ تعداد سه هزار و ۱۵۰ نفر دختر می باشند.
وی همچنین افزود:بیشترین شرکت کنندگان در کنکور امسال در دزفول در رشته علوم تجربی با سه هزار و ۵۵ نفر می باشند ضمن اینکه رشته هنر با ۲۰۵ داوطلب کمترین تعداد شرکت کنندگان در کنکور امسال در دزفول را شامل می شود.
مدیر آموزش و پرورش دزفول بر خلاف هدایت تحصیلی دانش آموزان ، رشته تحصیلی علوم تجربی همچنان بیشترین علاقه مند را بین خانواده ها دارد که بعضا با استعداد ، توان و علاقه دانش آموزان همخوانی ندارد.
وی اظهار کرد:به رغم اینکه دانش آموزان بسیاری از استعداد لازم برای رشته های فنی و حرفه ای برخوردار می باشند و شانس موفقیت آنها در رشته های فنی و حرفه ای بیشتر از سایر رشته هاست خانواده ها همچنان اصرار دارند تا فرزند آنها به امید قبولی در رشته های پزشکی در دانشگاه ، در رشته علوم تجربی ثبت نام و تحصیل کند.
نصراله پور با تاکید بر اهمیت هدایت تحصیلی در موفقیت تحصیلی دانش آموزان در رشته های دانشگاهی متناسب با توان ، استعداد و علاقه آنان گفت:به دلیل دادگاه خاص خانواده ها ، رشته تحصیلی ‘ دوخت لباس عروس’ به عنوان یکی از رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای با بازار کار مناسب داوطلب چندانی ندارد.
وی اظهار کرد:متاسفانه خانواده ها در رابطه با رشته تحصیلی فرزندان خود به استعداد و علاقه آنان توجه نمی کنند.
مدیر آموزش و پرورش دزفول هدایت تحصیلی دانش آموزان در موفقیت آنان در دانشگاه و بازار کار را مهم و اثر گذار دانست و به خانواده ها توصیه کرد به این موضوع بیشتر توجه کرده و توصیه کارشناسان هدایت تحصیلی را جدی بگیرند.
جمعیت دانش آموزی دزفول ۷۳ هزار نفر د مقاطع مختلف تحصیلی می باشد.
محمود نیک منش دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در شهرستان دزفول نیز روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا از رقابت پنج هزارو ۲۷ داوطلب در آزمون سراسری امسال در این شهرستان خبر داد و گفت:کنکور سراسری سال ۹۵ در روزهای پنجشنبه و جمعه در چهار نوبت صبح و عصر در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و برخی مدارس دزفول برگزار می شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان