کد خبر: 328447
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: در راستای حفظ کشاورزی و نخیلات شادگان، طرح انتقال آب از رودخانه کارون به رودخانه جراحی تصویب و مطالعات این طرح اکنون توسط سازمان آب و برق در حال انجام است.

احمد سیاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به دستور استاندار مبنی بر انتقال آب از رودخانه کارون به رودخانه جراحی در راستای حفظ، کشاورزی و به ویژه نخیلات شهرستان شادگان مقرر شد تا طرحی تدوین شود و مطالعات این طرح اکنون توسط سازمان آب و برق در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به کمبود آب در حوضه مارون در جلساتی که با حضور استاندار، مسئولین سازمان آب و برق و جهاد کشاورزی و نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، استاندار بر لزوم انجام مطالعات انتقال آب از رودخانه کارون به جراحی تاکید کرد.

سیاحی خاطرنشان کرد: فرآیند اجرایی شدن طرح انتقال آب رودخانه کارون به جراحی، میزان تخصیص آب و تامین اعتبارات از طریق مجاری قانونی یعنی وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: احتمالا اجرای طرح انتقال آب رودخانه کارون به جراحی با احداث ایستگاه پمپاژ انجام می‌شود و نیازی به سد و سازه‌های آبی نخواهد داشت. البته اکنون فرآیندها، مطالعات و هم‌چنین روند اخذ مجوزات در دست پیگیری است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان