کد خبر: 328347
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتاً شدید در شرق، مرکز، غرب و جنوب غرب کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که طی دو روز آینده گرد و خاک و غبار در ۱۲ استان کشور ایجاد شود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی عصر اهواز در تشریح آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که در طول ۷۲ ساعت آینده باد شدید و طوفان گرد و خاک شرق کشور و منطقه زابل را در بر بگیرد.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت آینده نیز احتمال باد نسبتاً شدید و گرد و خاک در استانهای قم، سمنان، البرز، مرکزی، جنوب تهران، قزوین و اصفهان داده می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی به ورود گرد و غبار در چهار استان جنوب غربی کشور اشاره کرد و گفت: امروز برای استانهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان و به‌تدریج بوشهر پدیده گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه تصریح کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی طی دو روز آینده نفوذ هوای خنک را در سواحل شمالی شاهد خواهیم بود که موجب ناپایداری جوی و کاهش نسبی دما در استانهای شمالی و ارتفاعات البرز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خواهد شد.

وی ادامه داد:  بنابر این پیش‌بینی بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید استانهای شمالی کشور را در بر می‌گیرد و دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت آینده اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی دچار رگبار، رعد و برق و باد شدید موقتی خواهند شد.

وظیفه به کاهش دمای استان تهران طی دو روز آینده اشاره کرد و افزود: دمای هوای امروز (سه‌شنبه) تهران ۳۶ درجه است که فردا با دو درجه کاهش به ۳۴ درجه بالای صفر می‌رسد و هوای تهران کمی خنک‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان