کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 328336
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه هیچ مصوبه قانونی برای پرداختهای نجومی وجود ندارد، گفت: در دولت سابق پرداختهایی با چنین ارقام نجومی نبود.

محمد کاظم انبارلویی مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به پرداختهای نا‌متعارف به برخی از مدیران دولتی اظهار کرد: حقوقهای متعارف بر اساس دو قانون نظام هماهنگ پرداخت دولت، مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در این دو قانون سقف و کف پرداختهای دولت به کارمندان مشخص است، افزود: طبق قانون نباید پرداختیها به مدیران دولتی از هفت برابر حقوقهای مصوب تجاوز کند.

مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه کارمندان دولتی باید طبق قانون، حقوق متعارف دریافت کنند، تأکید کرد: مسؤلان دولتی در دولت یازدهم بدون هیچ مصوبه قانونی حقوقهای خود را افزایش داده‌اند.

انبارلویی به حقوقهای غیرمتعارف برخی از مدیران بانکها، بنگاههای اقتصادی و مؤسسات عمومی دولتی که شامل قانون نظام هماهنگ پرداخت و مدیریت خدمات کشوری نمی‌شوند، اشاره و خاطرنشان کرد: بیشتر حقوقهای نجومی از سوی این نهادها پرداخت شده و مردم نیز بیشتر نسبت به پرداختهای این نهادها نقد دارند.

وی افزود: برخی از این مدیران استعفا داده‌اند و همچنین مبالغ اضافه دریافتی خودشان  را به صورت داوطلبانه به خزانه برگردانده‌اند که این اقدام نشان دهنده این است که آنها پذیرفته‌اند که بر خلاف قانون عمل کرده‌اند و هیچ مستند قانونی برای این پرداختها وجود ندارد.

مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه در دولت قبل حقوقهایی با چنین ارقام نجومی وجود نداشته است، افزود: اگر این اتفاق در دولت قبل وجود داشت رسانه‌ها حتماً فیش آن مدیران را منتشر می‌کردند.

انتهای‌ پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان