کد خبر: 328335
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز مصطفی سمالی روز سه شنبه در نخستین نشست کارگروه بررسی مسائل و مشکلات میراث فرهنگی این شهرستان اظهارکرد:به رغم وجود آثار تاریخی و سازه های آبی جهانی اما زیرساخت های لازم برای خدمات دهی به گردشگران در این شهرستان به نحوی مطلوب فراهم نشده است.
وی افزود:حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بخش مهمی از اقتصاد شهرستان را شامل می شود که اگر خدمات متنوعی به گردشگران ارائه شود شاهد شکوفایی اقتصاد منطقه ای در این بخش خواهیم بود.
سرپرست فرمانداری شوشتر تصریح کرد:از این به بعد کارگروه بررسی مسائل و مشکلات میراث فرهنگی در شهرستان با زیرمجموعه هایی همچون عمران و امور زیربنایی،فرهنگی و اطلاع رسانی،سلامت و امنیت،انجمن های مردم نهاد و سرمایه گذاری فعالیت خود را ادامه می دهد.
وی افزود:کارگروه عمران وامور زیربنایی که متولی آن شهرداری شوشتر می باشد موظف است ظرف یک هفته با اعضای مربوطه تشکیل جلسه و کار پاکسازی آثار تاریخی را شروع کند.
سمالی ادامه داد:میراث فرهنگی نیز نسبت به شناسایی شرکت های خدمات گردشگری و پیگیری صدور مجوز قانونی برای آنان ظرف مدت یک هفته اقدام کند.
سرپرست فرمانداری شوشتر در پایان گفت:دیدار نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با رییس جمهوری و مسئولان کشوری در زمینه پیگیری مشکلات حوزه میراث فرهنگی می تواند نقطه عطفی برای حل مشکلات این حوزه باشد.
۷۱۵۹/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان