کد خبر: 328322
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ماشاالله مکتوفی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: مناسب سازی محیط زمینه استفاده از امکانات عمومی و خدمات شهری برای معلولان را مانند افراد عادی فراهم می کند.
وی گفت: مناسب سازی محیط در شهرها یک ضرورت است و همه باید خود را در اجرای آن مسئول بدانند.
مکتوفی بیان کرد: در زمان حاضر بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر با معلولیت های مختلف در سطح شهرستان هندیجان شناسایی شده که توجه به مناسب سازی محیط برای این قشر بسیار ضروری است.
وی ادامه داد: وضعیت مناسب سازی برای رفت و آمد معلولان در هندیجان مناسب نیست و لازم است ضمن تصحیح ساختمان ها و معابر در ساخت و سازهای جدید به مناسب سازی محیط توجه ویژه شود.
وی گفت: رعایت نکردن لزامات مناسب سازی در ورودی مغازه های نوساز به معضلی برای معلولان تبدیل و چهره ای نامناسب برای شهر به وجود آورده است.
رئیس اداره بهزیستی هندیجان افزود: انتظار می رود اداره های مسئول بخصوص شهرداری در هنگام صدور پروانه ساختمان و پایان کار نسبت به نظارت جهت رعایت مقررات مناسب سازی محیط برای معلولان و جانبازان همکاری و هماهنگی لازم را با بهزیستی داشته باشند.
وی گفت: جلسات مناسب سازی محیط به طور منظم در شهرستان تشکیل و مصوبات جهت اجرا به اعضا ابلاغ می گردد و شایسته است دستگاه های اجرایی و بانک ها در زمینه اجرای این مصوبات در سال جاری با جدیت اقدام نمایند.
شهرستان هندیجان با جمعیت ۴۵ هزار نفر در جنوب استان خوزستان قرار گرفته است.
۷۱۶۳/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان