کد خبر: 328314
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آنچه ضرورت دارد این است که ما نباید بگذاریم جنایت وهابیت در تخریب بقیع به فراموشی سپرده شود.

آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی در گفت‌وگو با تسنیم در قم، ضمن تسلیت فرارسیدن هشتم شوال، سالروز واقعه شوم تخریب قبور مطهر ائمه بقیع به دست وهابیت تکفیری اظهار داشت: همه حوزویان و اهالی قلم و رسانه، منبر و خطابه وظیفه‌دارند که نگذارند این واقعه تلخ تاریخی و جنایت بی‌سابقه و کم‌سابقه وهابیت مورد غفلت و فراموشی قرار بگیرد.

وی بابیان این‌که امروزه خطر جریان‌های تکفیری همه جهان اسلام را تهدید می‌کند، گفت: در مقابل این جریانات ما وظیفه‌داریم که با بیان مستدل و منطقی دست به افشاگری نسبت به حقیقت وهابیت و افکار و آرای باطل آن بزنیم و در این عرصه کوتاهی نکنیم.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: البته خوشبختانه امروز و با جنایت‌هایی که امثال گروه‌های داعش دارند، حقیقت وهابیت بیش‌ازپیش برای همه مردم دنیا به‌ویژه مسلمان‌ها مشخص و عیان شده، اما بااین‌حال ما نباید دست از روشنگری خود برداریم.

وی خاطرنشان کرد: وهابیت تکفیری و گروه داعش در آغاز با شعار توحید به میدان آمدند اما در مسیر مبارزه با اساس اسلام ، ما شدیدترین مرحله نفاق را در این‌ها ملاحظه می‌کنیم به این معنی که از یکسو دم از توحید و مبارزه با شرک می‌زنند اما در عمل همه این‌ها غلام حلقه‌به‌گوش کفار و مشرکین هستند.

فاضل لنکرانی گفت: از این حیث واقعاً جای بسی تعجب است که چطور یک انسان مسلمان، مدعی توحید است اما از سوی دیگر خودش را سرسپرده کفار و مخالفین اسلام قرار می‌دهد؛ حال‌آنکه دستور مؤکد پروردگار عالم در قرآن مجید خطاب به همه مسلمین این است که نباید کفار را به‌عنوان ولی و مسلط بر خود قرار دهید و حال‌آنکه بدون تردید وهابیت اعم از مفتی‌ها و پیروان آن‌ها و عواملشان ، همگی بی‌واسطه یا باواسطه ، سرسپردگان کفار و مشرکین هستند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان