یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 328308
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حمیدرضا اسماعیلی سه شنبه در حاشیه دوره آموزش منطقه ای حمایتی معلولان در کوی سوم شعبان دزفول فراهم کردن شغل برای افراد دارای معلولیت را از سیاست های سازمان بهزیستی برشمرد و افزود:دوره آموزشی مذکور در راستای آموزش شغل به افراد معلول برگزار شده است.
وی افزود:۱۰۰ مرکز به عنوان کارگاه های تولیدی حمایتی در کشور برای معلولان فعال است که خروجی آنها فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد معلول در کشور است.
وی اظهار کرد:در حال حاضر بین سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار نفر در حال آموزش افراد معلول برای اشتغال هستند ضمن اینکه افراد معلولی که توان جذب شدن را نداشته باشند در طرح اشتغال حمایتی مورد حمایت بخش خصوصی وبهزیستی قرار می گیرند.
وی گفت:در این طرح مربیانی که در دانشکده های علمی کاربردی آموزش دیده اند انتخاب و کارکنان مراکز غیردولتی اجرای این طرح را بر عهده دارند.
اسماعیلی به مشکلات مراکز توانبخشی اشاره کرد و گفت:مانند سایر ارگان ها و مراکز این مراکز نیز با مشکلات مالی روبرو هستند که حضور خیرین در این زمینه می توان راه گشای مشکلات آنها باشد.
معاون توانبخشی بهزیستی استان خوزستان نیز گفت:این دوره آموزشی با حضور استان های خوزستان،،اصفهان،گیلان ،تهران و سیستان و بلوچستان و همکاران بهزیستی کشور در استان خوزستان و شهر دزفول به مدت ۲ روز برگزار می شود.
سیدغلامعلی جعفری افزود:این دوره آموزشی جهت اشتغال معلولان و مددجویان بهزیستی با رویکردی جامع جهت آماده سازی شغلی ،تغییر نگرش ،حمایت از فرد از ایجاد اشتغال و حمایت های پس از اشتغال با توجه به علایق فرد و نگاه به استعدادهای بومی و منطقه ای برگزار می شود.
وی افزود:دلیل اینکه خوزستان برای اجرای این طرح انتخاب شده پیشگام بودن و توانمند بودن این استان در عرصه توانمندی حرفه ای و اشتغال معلولان می باشد .
جعفری با اشاره به اینکه از سازمان های مردم نهاد نیز در این دوره آموزشی دعوت شده است گفت:برای شروع شهرهای آبادان ، دزفول و اهواز برای اجرای این طرح بعنوان پایلوت انتخاب شده اند و سال آینده در نظر داریم مجوز توسعه را در دیگر شهرهای استان نیز اخذ کنیم.
فریدون عبدی رئیس بهزیستی شهرستان دزفول نیز گفت:۲۲ تا ۲۸ تیرماه هفته بهزیستی با شعار ایرانی با نشاط با بهتر زیستن می باشد که در این خصوص دوره آموزشی اشتغال حمایتی معلولان در دزفول در حال برگزاری است.
وی افزود:این طرح برای نخستین بار در کشور اجرا شده و از مربیان ، اساتید،کارشناسان و مسوولان کشوری برای این دوره دعوت شده اند تا با حضور بخش خصوصی آموزش های لازم به آنها داده شود تا شاهد ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان باشیم.
عبدی گفت:در حال حاضر رویکرد اشتغال از بخش دولتی به بخش خصوصی تغییر یافته است که معلولان باید برای ورود به جامعه و ایجاد اشتغال آموزش های لازم را فراگیرند.
رئیس بهزیستی دزفول اظهار کرد:این طرح تاکنون در کشورهای اتحادیه اروپا،کانادا و آمریکا اجرا شده و به علت کاربردی و موثر بودن در ایران نیز اجرا و از معلولان حمایت می شودتا زمینه ایجاد اشتغال برای آنها فراهم شود ضمن اینکه پس از ایجاد اشتغال و هنگام کار نیز از آنها حمایت خواهد شد تا به شغل پایدار دست یابند.
وی با اشاره به اینکه بهزیستی به موسسه های غیردولتی در ایجاد اشتغال برای معلولان یارانه پرداخت می کند تا شغل فرد تثبیت شود گفت:تاکنون و پیش از اجرای این طرح بیش از ۱۰۰ موقعیت شغلی در حوزه خدمات،کارگاه و شرکت های خصوصی برای معلولان دزفول ایجاد شده است و در آخرین مورد نیز اوایل امسال هشت نفر از معلولان دزفول در یک کارگاه مشغول به کار شدند.
عبدی اظهار کرد:پنج هزار معلول خفیف تا خیلی شدید در دزفول وجود دارد که از این تعداد یک هزارو ۲۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی می باشند.
دوره آموزشی منطقه ای حمایتی معلولان با حضور مسئولان توانبخشی بهزیستی کشور و بخش خصوصی صبح سه شنبه به مدت ۲ روز در دزفول آغاز شد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان